'ERZİN OSB'NİN YIL SONUNU KADAR HİZMETE GİRMESİNİ SAĞLAYACAĞIZ''

AK Parti Hatay Milletvekili Mustafa Öztürk, Erzin Organize Sanayi Bölgesi'nin (OSB) yıl sonun kadar hizmete girmesini sağlayacaklarını belirtti.
'ERZİN OSB'NİN YIL SONUNU KADAR HİZMETE GİRMESİNİ SAĞLAYACAĞIZ''
- AK Parti Hatay Milletvekili Mustafa Öztürk, Erzin Organize Sanayi Bölgesi'nin (OSB) yıl sonun kadar hizmete girmesini sağlayacaklarını belirtti.
     Öztürk, Erzin'in tarım bölgesi olduğu kadar İskenderun ve Dörtyol'a yakınlığı nedeniyle sanayiciler için de önemli bir ilçe konumuna geldiğini, ancak halen OSB'nin bulunmamasının büyük bir eksiklik olduğunu söyledi.
     OSB'nin Turunçlu köyü yakınlarında 170 dönüm arazi üzerine kurulacağını ifade eden Öztürk, şöyle devam etti:
     ''Girişimlerimiz sonucu OSB için yer seçim yapıldı ve kamulaştırma çalışmaları başlatıldı. OSB'nin hükümetimiz döneminde yapılması bizi mutlu ediyor. İş dünyası için önemli bir merkez haline gelen Erzin-İskenderun ve Dörtyol üçgeni arasında yerli ve yabancı yatırımcılar sürekli arsa almaya başladılar.
     Erzin OSB'nin yıl sonuna kadar hizmete girmesini sağlayacağız. Kurulacak olan OSB işsizlik sıkıntılarının aşılmasına yardımcı olacak, yatırım ve istihdama hız katacak, sosyal ve ekonomik olarak bölgeye ve ülkemize çok büyük katkılar sağlayacaktır.''
     Öztürk, Erzin OSB'nin kuruluşuyla birlikte 100'ü aşkın sanayi kuruluşunun, yatırımlarını gerçekleştirmek üzere ön başvuruda bulunduğunu belirterek, girişimlerin gerçekleştirilmesinde, başta Sanayi ve Ticaret Bakanı Nihat Ergün olmak üzere, Hatay Valisi Mehmet Celalettin Lekesiz ile diğer yetkililere teşekkür etti.