ESKİ ADALET BAKANI ERGİN BASK İL TEMSİLCİ VE ÜYELERİYLE BİR ARAYA GELDİ

- Eski Adalet Bakanı ve AK Parti Hatay Milletvekili Sadullah Ergin, ''Türkiye'nin içerisinde bulunduğu tabloyu, 9 yılda yapılanları inceleyip 12 Haziranda oy kullanırsak yanılmamış, sağlıklı bir karar almış oluruz'' dedi.
ESKİ ADALET BAKANI ERGİN BASK İL TEMSİLCİ VE ÜYELERİYLE BİR ARAYA GELDİ
  Ergin, Damla Düğün Salonu'nda Bağımsız Kamu Görevlileri Sendikaları Konfederasyonu (BASK) İl Temsilcisi Metin Yılmaz ve üyeleriyle bir araya gelerek, iktidarları döneminde yapılan hizmetler hakkında bilgi verdi.
     Türkiye'nin IMF'yi evine gönderen, kendi ayakları üzerinde durabilen ve proje üreten bir ülke durumuna geldiğini anlatan Ergin, şöyle devam etti:
     ''Türkiye'de bir baştan bir başa önemli altyapı yatırımları yapıldı. Bölünmüş yollar, hızlı tren, havaalanı gibi önemli çalışmalara imza atıldı. 2002 yılında 7,5 milyon kişi uçağa binerken, bugün bu sayı 35 milyona ulaştı. İki ilden birine uçakla gidilebilecek duruma gelindi. Artık hava yolu halkın yolu haline geldi. Artık Türkiye büyük düşünüyor ve geleceğini inşa ediyor. Türkiye'nin içerisinde bulunduğu tabloyu, 9 yılda yapılanları inceleyip 12 Haziranda oy kullanırsak yanılmamış, sağlıklı bir karar vermiş oluruz.''
     Demokratikleşme noktasında da önemli adımların atıldığını, dış politikada 2002 ile 2011 Türkiye'si arasında büyük farkın bulunduğunu ifade eden Ergin, artık Türkiye'nin pasaportunu taşımanın bir ayrıcalık haline geldiğini belirti.
     Ergin, güçlü siyasi istikrarın devam ettirilmesi için yeni dönemde güç, destek ve iktidar istediklerini söyledi.
     BASK İl Temsilcisi Yılmaz da, yapılan hizmetler nedeniyle Ergin'e teşekkür ettiklerini, ancak sağlık alanında da bir takım taleplerinin bulunduğunu bildirdi.
     Emeklilik yaşının yeniden düzenlenmesi, döner sermaye adaletsizliğinin giderilmesi ile çalışanların özlük haklarının düzeltilmesini talep eden Yılmaz, bu konuların takipçisi olacaklarını söyledi.