ESKİ ADALET BAKANI ERGİN İN HGC TOPLANTISI

Eski Adalet Bakanı ve AK Parti Hatay Milletvekili Sadullah Ergin, sekiz buçuk yıllık iktidarları döneminde Türkiye'nin yatırım cennetine döndüğünü söyledi.
ESKİ ADALET BAKANI ERGİN İN HGC TOPLANTISI
   Ergin, Hatay Gazeteciler Cemiyetinde (HGC) düzenlediği toplantıda, AK Parti'nin iktidara gelmesiyle ekonomik istikrarın sağlandığını, bunun da yatırımları beraberinde getirdiğini ifade ederek, önceki dönemde ''taş üstüne taş koyanlara'' teşekkür etti.
     Ülkenin, ''IMF'nin evine gönderilmesiyle kendi ayakları üzerinde duran bir ekonomiye kavuştuğunu'' belirten Ergin, Türkiye'nin altyapısını yeniden inşa ettiklerini söyledi.
     Bölünmüş yolun 6 bin 100 kilometreden 20 bin kilometreye yaklaştığını hatırlatan Ergin, havayoluyu, doğalgaz, hızlı tren gibi çalışmalarda önemli sorunların giderildiğini dile getirdi.
     Ekonomideki istikrarın sağlıkta da iyileşmeleri beraberinde getirdiğini belirten Ergin, ''Artık Türkiye'nin neresinde olursanız olun 40-45 dakika içerisinde ambulans uçak ve helikopter bulunduğunuz yerden sizi alıp sağlık merkezine ulaştırabiliyor. Bu da insana verilen değeri gösteriyor. İktidarımız döneminde Türkiye yatırım cennetine döndü'' diye konuştu.
            
 
     Türkiye'nin dış politikada da bir yıldız haline geldiğini belirten Ergin, şöyle devam etti:
     ''66 ülkeye vizesiz seyahat edebiliyoruz. Türkiye artık dostluğu aranan bir ülke haline geldi. Suriye'de son gelişmelerden çok üzgünüz. Suriye'nin huzura kavuşmasını temenni ediyoruz. Bu konuda Cumhurbaşkanımız, Başbakanımız, Dışişleri Bakanlığımız, Şam ile Ankara arasında mekik dokuyor; Suriye'nin huzura kavuşması noktasında ne katkı varsa yapılıyor.''
     Hatay'da da önemli yatırımların yapıldığını vurgulayan Ergin, havaalanının açılması, baraj inşaatları, doğalgaz çalışmalarının bunun bir göstergesi olduğunu söyledi.
     Hatay'da 2002 yılına kadar sulanabilir tarım arazilerinin sadece yüzde 16'sının Devlet Su İşleri'nin (DSİ) imkanlarıyla sulanabildiğini ifade eden Ergin, barajların hizmete açılmasıyla bu oranın yüzde 80-90'ları bulacağını belirtti.
     HGC Başkanı Ahmet Yetişen de seçimlerin kentin huzur ve hoşgörü ortamına uygun geçmesi temennisinde bulundu.