ESKİ ADALET BAKANI ERGİN SEÇİM ÇALIŞMALARI

 Eski Adalet Bakanı ve Hatay Milletvekili Sadullah Ergin, kalkınmada dünya üçüncüsü Avrupa'da birinci olan Türkiye'nin Ortadoğu'da söz sahibi olduğunu ifade etti.
ESKİ ADALET BAKANI ERGİN SEÇİM ÇALIŞMALARI
Ergin, Hatay Kadın Girişimciler Derneği yönetim kurulu ve üyelerinin davetlisi olarak Liwan Otel'de düzenlenen toplantıda yaptığı konuşmada 2002 sonrasında tek başına iktidara gelen Ak parti kadrolarının istikrarı elde etmesi ile ekonominin güçlendiğini ve yatırımcıların önünde hiçbir engel kalmadığını kaydederek ülkenin adeta yatırım cennetine döndüğünü söyledi.
     2002 yılı öncesinde ülkenin koalisyon hükümeti tarafından yönetildiğini dile getiren Ergin, şöyle devam etti:
     ''Bu dönemde dünya ve Avrupa genelinde hiçbir ekonomik kriz yaşanmazken, ülkemizde yaşanan ekonomik krizler nedeniyle yatırım yapamaz oldu. Bankaların iflas ettiği, iş yerlerinin kapandığı, işsizler ordusuna yenilerin katıldığı dönemler oldu. Ancak 2008 yılı ve sonrasında dünya ve Avrupa genelinde yaşanan krizler, Türkiye?yi etkilemedi. Ak Parti olarak her yıl 800 bin gencimize istihdam sağlamamız gerçeğiyle hareket ederek, bu rakamın üstünde gencimize iş imkânı sağladık. Bu nedenle işsizlik oranı gün geçtikçe düşüyor''
 

     Ergin, 8,5 yıldır süren Ak Parti Hükümetleri döneminde istikrarın sürdüğünü dile getirerek ''Dürüst siyaset, dürüst politika yapılarak istikrar sağlanmış, Türkiye ileri medeniyetler seviyesine gelmiştir. Kalkınmada dünya 3.sü, Avrupa'da 1. olan Türkiye, Ortadoğu'da da söz sahibi olmuştur. Bu olumlu atmosferde yatırımlar hızlandı. Kamu ve özel sektör yatırım yarışında. İskenderun-Ceyhan arasında yatırım yapmak için arazi kalmadı. İnanılmaz bir talep var.'' dedi.
     Toplantısına, Ergin?in yanı sıra Antakya Belediye Başkanı Lütfü Savaş, AK Parti milletvekili adayları Adem Yeşildal ve Emre Önal, Reyhanlı Belediye Başkanı Hüseyin Şanverdi, İl Başkanı İsmail Kimyeci, Merkez İlçe Başkanı Kudret Özbakış, Antakya Belediyesi Meclis Başkan Vekili Halil İbrahim Yelkaya ile Ak Parti teşkilat üyeleri katıldı.