ESKİ ADALET BAKANI ERGİNİN SEÇİM ÇALIŞMALARI

 Eski Adalet Bakanı ve AK Parti Hatay Milletvekili Sadullah Ergin, ülkede özgürlüklerin sağlanabilmesi için yoğun çaba sarf ettiklerini belirtti.
ESKİ ADALET BAKANI ERGİNİN SEÇİM ÇALIŞMALARI
Ergin, seçim çalışmaları kapsamında Altınözü ilçesinde bulunan Morcircos Ortodoks Kilisesi'ni ziyaret ederek vatandaşlarla bir araya geldi.
     Herkesin inancına göre yaşama hakkına sahip olduğunu ifade eden Ergin, Türkiye'nin zengin bir kültüre sahip olduğunu ve çeşitli dinlere mensup insanların barış ve huzur içerisinde kardeşçe yaşadığını kaydetti.
     Ülkede özgürlüklerin sağlanabilmesi için yoğun çaba sarf ettiklerini vurgulayan Ergin, her bireyin inandığını yaşama hakkını sağlayabilmek için ellerinden geleni yaptıklarını belirtti.
     Aldıkları oyların gücü sayesinde ayıplı ve arızalı olan demokrasiyi tamir ettiklerini kaydeden Ergin, herkes için özgür bir zemin oluşturmaya çalıştıklarını ifade etti.
     Morcircos Ortodoks Kilisesi Papazı Cebrail Kuşoğlu da, Türkiye genelinde çeşitli dinlere mensup insanların kardeşçe yaşadığı bir dönemde azınlıklara tanınan imkanların azımsanmayacak ölçüde olduğunu belirtti.