ESKİ ADALET BAKANI ERGİNİN SEÇİM ÇALIŞMALARI

Eski Adalet Bakanı ve AK Parti Hatay Milletvekili Sadullah Ergin, ''12 Haziran, '2002 yılı öncesine dönelim mi, dönmeyelim mi?' sorusuna cevap aranacak bir seçim olacak'' dedi.
ESKİ ADALET BAKANI ERGİNİN SEÇİM ÇALIŞMALARI
 Ergin, Antakya Ticaret Borsasını (ATB) ziyaret ederek, iktidarları döneminde yapılan çalışmalar hakkında bilgi verirken ''AK Parti iktidarı öncesinde Türkiye'nin üç ay sonrasını kestiremeyen bir tablo içerisinde olduğunu, ülkenin o dönemde sağdan sola, soldan sağa savrulur bir vaziyette bulunduğunu'' kaydetti.
     Ergin, 2002 öncesinin yatırımcıların korktuğu, üretim ve yatırım yapılmayan bir dönem olduğunu ancak AK Parti iktidarıyla bunların değiştiğini, AK Parti ile ülkede siyasi istikrarın sağlandığını, ekonomik dengelerin oluştuğunu ve bunun yatırımlara zemin hazırladığını kaydederek şunları söyledi:
 
 
     ''Türkiye IMF'yi evine gönderdi. Avrupa ekonomik krizlerle çalkalanırken, Türkiye büyümesini hızlandırdı. Büyüme hızında ülkemiz birinci oldu. O nedenle kriz gelmeden istikrar döneminin kıymetini bilmemiz lazım. Kaybetmeden kıymetini bilmemiz gerekenlerden biri de istikrar. 2002 ile 2011 yılında yapılanları terazinin birer kefesine koyduğumuzda değerlendirmemiz bizi doğru sonuca götürür. O nedenle 12 Haziran, '2002 yılı öncesine dönelim mi, dönmeyelim mi?' sorusuna cevap aranacak bir seçim olacak. Siyasi ve ekonomik istikrarı riske atmaya hazır mıyız, sandıkta bütün bunlara cevap verilecek.''
     Sandıktan çıkacak sonucun çocukların, ülkenin geleceğini etkileyeceğini vurgulayan Ergin, bunun için doğru karar vermek gerektiğini, ülkede her 8-10 yıla bir darbe ve muhtıra düştüğünü, böyle bir tablonun kabul edilemez ve hazmedilemez olduğunu söyledi.
     Bu tabloyu değiştirmek, demokrasiyi güçlendirip taçlandırmak için çalışmalar yapıldığını vurgulayan Ergin, bununla darbelerin artık tarihe karıştığını, dış politikada da Türkiye'nin itibarının ve marka değerinin arttığını ifade ederek, ''Ülkemiz önemli bir siyasi aktör durumunda. Artık Türkiye, dostluğu aranan, husumetinden çekinilen bir ülke haline geldi. Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak ve cebimizde bu ülkenin kimliğini ve pasaportunu taşımak bir ayrıcalık'' diye konuştu.
 
 
     
     -HATAY'DAKİ YATIRIMLAR -
    
     İktidarları döneminde Hatay'a önemli hizmetlerin yapıldığını belirten Ergin, kentte havaalanının hizmete girdiğini, duble yol çalışmalarının devam ettiğini söyledi.
     Hatay'da doğalgaz çalışmalarında sona gelindiğini vurgulayan Ergin, üç baraj inşaatının devam ettiğini, çiftçinin, esnafın yüzünü güldürecek önemli yatırımların yapıldığını kaydetti.
     Amik Ovası'nın santiminin altın değerine geldiğini, tarla fiyatlarının üçe, dörde katlandığını ifade eden Ergin, bunlara ek olarak ilçe bağlantı yollarında önemli çalışmaların yapıldığını söyledi.
     Kentte önemli dönüşüm ve gelişmelerin yaşandığını belirten Ergin, yeni arkeoloji müzesinin temelinin atıldığını, Antakya surlarının proje ihalesine çıkıldığını anlattı.
     Hatay'a 3 milyon turisti getirmeyi hedeflediklerini vurgulayan Ergin, kentin kabuk değiştirerek büyüdüğünü söyledi.
     Ergin, 150 bin metre kare alan üzerine içerisinde stadyumun yanı sıra basketbol, voleybol, tenis kortları ve yüzme havuzlarının yer alacağı güzel bir spor kompleksi kazandıracaklarını kaydetti.
     Devlet Hastanesinin ihalesinin de 24 Haziran'da yapılacağını bildiren Ergin, Hatay'ın da yatırımlardan payını aldığını ve almaya devam edeceğini vurguladı.
     ATB Başkanı Mehmet Ali Kuseyri de kentin kalkınması, gelişmesi ve hak ettiği noktaya gelmesinin herkesin ortak hedefi olduğunu belirterek, hizmetlerinden dolayı Ergin'e anı tabağı armağan etti.