Hatay, birlik ve beraberlikle bu oyunların önüne geçiyor

Dörtyol’da yaşanan terör olaylarıyla ilgili bir açıklama yapan Demokrat Parti (DP) Hatay İl Başkanı Yahya Bulgurcu, son dönemde ilimiz üzerinde kirli bir oyunun sürekli sahneye konulduğu belirterek, bu oyunu geçmiş yıllarda Hatay’da oynanmaya çalışıldığını birlik ve beraberlik ile bu tür oyunların önüne geçildiğini kaydetti.

Hatay, birlik ve beraberlikle bu oyunların önüne geçiyor

Terör ve teröristle hiçbir zaman pazarlık yapılamayacağını söyleyen ve terör ile mücadelede Türkiye’de muvaffak olmuş bir hükümetin olduğuna değinen DP Hatay İl Başkanı Bulgurcu, Dörtyol’da yaşanan olayların üzüntü verici olduğunu belirtti.

Bu olayları başlı başına provokatörlük olarak değerlendiren Bulgurcu “ne yazık ki bugünkü kanunla güvenlik güçlerinin elini bağlamış durumda arama yapamıyorsun savcılık izni gerekli. Hükümetin bu konuda acilen adım atması gerekir” diye konuştu.

Bulgurcu “Sayın başbakan bütün partileri gezdi ama Demokrat Partiyi es geçti. Demokrat Parti kadroları yıllarca terörle mücadele etmiş terörün başını ezmiş kadrolardın bugünde göreve hazırlar” dedi. Bulgurcu konuşmasının sonunda Dörtyol’daki saldırıda hayatını kaybeden şehit polislere rahmet yakınlarına başsağlığı diledi.