Hatay da 36 Sivil Toplum Örgütü Evet Diyeceklerini Açıkladı

Hatay Demokrasi Platformu Üyesi 36 Sivil Toplum Kuruluşu, Referandumda 'Evet' Oyu Vereceğini Açıkladı. Platform Sözcüsü Sağlık-sen Hatay Şube Sekreteri Murat Söker, 1982 Anayasası'nın Toplumun Beklentilerine ve İhtiyaçlarına Cevap Veremez Hale Geldiğini Söyledi. 
Hatay da 36 Sivil Toplum Örgütü Evet Diyeceklerini Açıkladı
Hatay Demokrasi Platformu üyesi 36 sivil toplum kuruluşu, referandumda 'evet' oyu vereceğini açıkladı.

Platform Sözcüsü Sağlık-Sen Hatay Şube Sekreteri Murat Söker, 1982 Anayasası'nın toplumun beklentilerine ve ihtiyaçlarına cevap veremez hale geldiğini söyledi.

Söker, "Demokratik bir ülkede, milletin iradesinden daha üstün bir irade olmadığına inanan ve bunun gerçekleşmesi için sorumluluk alan insanlar olarak buradayız. Demokratik bir toplumun en temel elamanı olan, kendini bilen, demokratik bir ülkede yaşamanın kendine yüklediği sorumluluğun farkında olan kişiler olarak buradayız. Biz 36 sivil toplum kuruluşunun yöneticileri ve üyeleri olarak demokrasi ve hukukun üstünlüğünün gerçekleşmesi ümidiyle buradayız. 12 Eylül'de gerçekleşecek olan referandumu, ülkede demokrasi ve hukuk kültürünün tekamülü için oldukça önemli buluyoruz. Hatay Demokrasiye ve Hukukun Üstünlüğüne Evet Platformu üyesi sivil toplum kuruluşları olarak, tüm üyelerimizi ve vatandaşlarınızı, Anayasa'yı değiştirme hakkını kullanmaya, kendi mukadderatını eline almaya ve referandumda Anayasa değişikliğine 'evet' demeye çağırıyoruz." dedi.