HATAY DA DP Lİ BELEDİYE BAŞKANI EVET OYU KULLANACAK

HATAY'DA DP'Lİ BELEDİYE BAŞKANI ''EVET'' OYU KULLANACAĞINI AÇIKLADI
HATAY DA DP Lİ BELEDİYE BAŞKANI EVET OYU KULLANACAK
Hatay'ın Altınözü İlçesine bağlı Hacıpaşa Beldesi'nin Demokrat Partili (DP)Belediye Başkanı Faruk Fansa, referandumda ''evet'' oyu kullanacağını bildirdi.
     Fansa, yaptığı açıklamada, mensubu bulunduğu DP'nin referandumla ilgili tutumunun doğru olmadığını ve misyonundan uzaklaştığını ileri sürdü.
     DP tabanını dinlemeden, tarihsel geçmişi ve değerlerinin muhasebesini yapmadan alınan kararın kendilerini çok zor durumda bıraktığını belirten Fansa, şöyle devam etti:
     ''Partinin aldığı kararı savunacak en ufak bir dayanak bulamıyoruz. Geldiğimiz bu noktada hemşehrilerimle ve ekibimle yaptığım değerlendirme neticesinde, Anayasa değişikliklerine 'evet' deme kararı aldık. Referandumu ülkenin demokratikleşmesi için çok önemli görüyoruz. Şu anki anayasa 12 Eylül darbecilerinin hazırladığı, sıkıyönetimin hazırladığı bir anayasadır. Bu giydirilen gömlek artık Türkiye'ye dar geliyor. Bundan dolayı ülkemizin demokratikleşmesi, çocuklarımızın geleceğinin daha aydın ve müreffeh olması için anayasa değişikliğine, bağlı bulunduğum partimin aksine 'evet' diyeceğim.''