HATAY DA TTB, BARIŞI TARTIŞIYOR TOPLANTISI

HATAY'DA ''TTB, BARIŞI TARTIŞIYOR'' TOPLANTISI -TTB MERKEZ KONSEYİ BAŞKANI DR. BİLALOĞLU: -''HEKİMLİK MESLEĞİNİN İLKELERİ ÇERÇEVESİNDE 'ÖNCE İNSANA ZARAR VERMEME' KOŞULUYLA ÜLKE SORUNLARINI ELE ALDIK VE ÇÖZÜM NOKTASINDA ÖNERİLERDE BULUNDUK''
HATAY DA TTB, BARIŞI TARTIŞIYOR TOPLANTISI
Türk Tabipler Birliği (TTB) Merkez Konseyi Başkanı Dr. Eriş Bilaloğlu, TTB'nin kuruluşundan bu yana hekimlik mesleğinin ilkeleri çerçevesinde ''önce insana zarar vermeme'' koşuluyla ülke sorunlarını ele aldıklarını ve çözümleri noktasında önerilerde bulunduklarını söyledi.
     Bilaloğlu, Hatay Tabip Odası tarafından Hatay Serbest Muhasebeci ve Mali Müşavirler Odası Salonu'nda ''TTB Barışı Tartışıyor'' konulu toplantıda, bugünün Türkiye'sinde çözüm önerilerine daha çok ihtiyaç bulunduğunu vurguladı.
     Tarihte meydana gelen barışı tehdit eden olaylara dikkati çeken Bilaloğlu, şöyle konuştu:
     ''Kahramanmaraş'ta, Çorum'da, Sivas'ta meydana gelen olaylar keşke olmasaydı diyoruz. Ancak bundan sonra bu tür olayların olmaması için topluma önemli görevler düşüyor. Bu konuyu irdelemek istedik. Bundan sonra bu tür çatışmalar nasıl olmaz, nasıl engellenir onun üzerinde duracağız. TTB kuruluşundan bu yana hekimlik mesleğinin ilkeleri çerçevesinde 'önce insana zarar vermeme' koşuluyla ülke sorunlarını ele almış ve çözümleri noktasında önerilerde bulunmuştur. Barış, huzur ve kardeşçe yaşanması hususunda herkesin üzerine düşen görevi yapması ve çaba göstermesi gerekiyor. Barışın sağlanmasında gerekli özverinin gösterilmesi için buradayız.''
     Hatay Tabip Odası Başkanı Selim Matkap da Türkiye'nin her zamankinden daha çok barışa ve toplumsal birliğe ihtiyacı bulunduğunu ifade ederek, geçtiğimiz aylarda Dörtyol ve İnegöl'de meydana gelen olaylara dikkati. Matkap, bu tür olayların önüne geçmek ve engellemek için ne yapılması gerektiğinin hassas bir şekilde ele alınmasının zorunlu olduğunu belirtti.