HRİSTİYAN TERZİ AK PARTİ'DEN ADAY ADAYI

 Hatay'ın İskenderun ilçesinde yaşayan Hristiyan dinine mensup bir kişi, AK Parti'den milletvekili aday adayı olduğunu açıkladı.
HRİSTİYAN TERZİ AK PARTİ'DEN ADAY ADAYI
 Hatay'ın Altınözü ilçesinde doğan 55 yaşındaki terzi Edip Dağlıoğlu, AK Parti İskenderun ilçe binasında AA muhabirine yaptığı açıklamada, 12 Haziranda yapılacak milletvekilliği seçiminde AK Parti'den milletvekili aday adayı olmak üzere başvuru yaptığını söyledi.
     Aday adaylığı başvurusunu AK Parti İstanbul İl Başkanlığı'na yaptığını belirten Dağlıoğlu, ''Aday adayı olmadan önce çevremdeki kişilerin fikrini aldım. Hristiyan aleminin büyükleri ile İstanbul'da görüştüm ve onların desteğini aldım. Aday adaylığıma sıcak baktıkları için de başvurumu yaptım. Uzun yıllar İstanbul'da merhum Cumhurbaşkanı Turgut Özal ve Sakıp Sabancı gibi ünlü isimlerin de terziliğini yaptım'' dedi.
     Dağlıoğlu, İstanbul 2. bölgeden aday adayı olduğunu ifade ederek ''Başbakanımız artık bir dünya lideri oldu. Onun fikirleri, düşünceleri ve icraatları, çevre ülkelerde artık örnek alınmaya başlandı. AK Parti aynı zamanda inançlara saygılı bir politika izliyor. Türkiye'de Hristiyan'ı Müslüman'ı, Alevi'si Sünni'si, Kürdü Türkü huzur içerisinde yaşıyor'' diye konuştu.