İSKENDERUN CHP DE SULAR DURULMUYOR -YENİ YÖNETİME İHTİYATİ TEDBİR

CHP Hatay il yönetim kurulunun görevden aldığı CHP eski ilçe başkanı Nihat Karpuz'un, görevden alınmasına ilişkin yargıya yaptığı başvurudan ''ihtiyat-i tedbir'' kararı çıktığı bildirildi.
İSKENDERUN CHP DE SULAR DURULMUYOR -YENİ YÖNETİME İHTİYATİ TEDBİR
Görevden alınan Karpuz, yaptığı açıklamada, başvurusunu görüşen İskenderun Asliye Hukuk Mahkemesi'nin ''ihtiyati tedbir (yürütmeyi durdurma)'' kararı verdiğini belirtti. Karpuz, karara gore resmiyette ilçe başkanının kendisi olduğunu iddia etti.
     Partinin ilçe başkanlığına atanan Zekin Çıkan ise, mahkemenin ''ihtiyat-i tedbir'' kararına yarın itirazda bulunacaklarını belirtti. Çıkan, Karpuz'un dava açabilmesi için tüzüğün 43. maddesinin e fıkrasına gore, önce partinin Hatay il yönetim kuruluna itiraz etmesi gerektiğini, bu itirazın Merkez Karar Yürütme Kurulu'nda (MKY) görüşülmesi, oradan gelecek bir yazıya karşın dava açabileceğini ileri sürdü. Çıkan, ''Bu prosedür işlemeden dava açılamaz'' görüşünü savundu.
     CHP Hatay il yönetim kurulunun 10 Ağustos 2010 tarih ve 10 sayılı yönetim kurulu toplantısında aldığı ve partinin İskenderun ilçe örgütüne gönderdiği karar ile Karpuz ve ilçe yönetim kurulunun parti tüzüğünün 43. madde uyarınca yapılan gizli oylama sonucunda görevden alınmasına, boşalan ilçe başkanlığına Zeki Çıkan, ilçe geçici yönetim kurulu üyeliklerine de isa Taş, Semir Çıtanak, Mehmet Balta ve Haydar İnkaya'nın atanmasına karar vermişti.