MEHMET ÇARDAK, CHP'DEN MİLLETVEKİLİ ADAY ADAYLIĞINI AÇIKLADI

Emekli Gümrük Müşaviri ve Araştırmacı - Yazar Mehmet Çardak, Cumhuriyet Halk Partisi (CHP)'den Hatay Milletvekili aday adayı olduğunu açıkladı.
MEHMET ÇARDAK, CHP'DEN MİLLETVEKİLİ ADAY ADAYLIĞINI AÇIKLADI
 Parti binasında düzenlediği basın toplantısında adaylığını açıklayan Çardak, projelerini anlattı.
     Çardak, 12 Haziran Pazar günü yapılacak olan genel seçimlerde, mutlu bir toplum ve çağdaş bir Türkiye vaat eden ufku geniş ve nitelikli genç aday adaylarının seçim yarışına girmesi ve ülke yönetimine talip olamasının önem arz ettiğini belirtti.
     AK Parti'nin acilen iktidardan uzaklaştırması ve CHP'nin iktidara gelmesinin gerektiğini ifade eden Çardak, şöyle devam etti:
     ''Halkımızın, özellikle de kadınlarımızın ve gençlerimizin, Hataylı sanayici ve iş adamlarımızın Türkiye Büyük Millet Meclisi'nde (TBMM) sesi olmak istiyorum. Anayasamızda yer alan 'Kanun önünde eşitlik' ilkesini önemsiyorum. Çünkü kanun önünde eşitliğin; Türkiye'nin aydınlık geleceğinin ve demokrasinin garantisi olduğuna inanıyorum.
     CHP'nin kurucu Genel Başkanı ve Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk'ün 'Söz konusu vatansa gerisi teferruattır' sözünü de tekrarlayarak; demokrasiye ve vatandaşlara olan inancım ile güvenle CHP'den 24. Dönem Hatay Milletvekili aday adayı olacağımı ilan ediyorum''