MEMUR-SEN HATAY İL TEMSİLCİSİ BAYIR

MEMUR-SEN HATAY İL TEMSİLCİSİ BAYIR: -''REFERANDUMA SUNULACAK 'ANAYASA DEĞİŞİKLİĞİ PAKETİNİ' VE PAKETİN İÇERİĞİNDE TOPLU SÖZLEŞME HAKKINA YER VERİLMESİNİ ÖNEMSEYEREK DESTEKLİYORUZ''
MEMUR-SEN HATAY İL TEMSİLCİSİ BAYIR
Memur-Sen Hatay İl Temsilcisi Ali Bayır, referanduma sunulacak ''Anayasa Değişikliği Paketini'' ve paketin içeriğinde toplu sözleşme hakkına yer verilmesini önemseyip desteklediklerini bildirdi.
     Bayır, yaptığı yazılı açıklamada, bu yılki toplu görüşmelerde, ''toplu görüşme masasının yerine, toplu sözleşme masasını'' kuracaklarını belirterek, milletin 12 Eylülde ''evet'' diyeceğini ve toplu sözleşmenin Anayasal hak haline geleceğini ifade etti.
     Toplu görüşme masasında, toplu sözleşmenin hukukunu oluşturacaklarını belirten Bayır, şöyle devam etti:
     ''Referanduma sunulacak 'Anayasa Değişikliği Paketini' ve paketin içeriğinde toplu sözleşme hakkına yer verilmesini önemseyerek destekliyoruz. Toplu sözleşme hakkıyla yetinmeyeceğiz. Kamu görevlilerinin, toplu sözleşme hakkının ayrılmaz parçası olan grev hakkına da, siyaset hakkına da sahip olmasını, kararlı bir şekilde talep etmeyi sürdüreceğiz.''
     Bayır, talepleri oluştururken, ekonomik kriz sonrası büyüme rakamlarından, Merkez Bankası ve diğer ekonomik unsurların enflasyon öngörülerinden, Memur-Sen AR-GE biriminin TÜİK'in verilerini dikkate alarak hesapladığı, açlık ve yoksulluk sınırı rakamlarından ve üyelerinden gelen talep ve önerileri dikkate aldıklarını kaydetti.