Meral Akşener Hatay’da coşkuyla karşılandı

Milliyetçi Hareket Partisi(MHP) Genel Başkan Adayı Meral Akşener, Hatay ziyareti kapsamında Hatay Büyükşehir Belediyesi Meslek Edindirme Merkezi(HATMEK)’te Hataylı destekçileriyle bir araya geldi. Akşener, beraberinde MHP eski Hatay Milletvekilleri Turan Çirkin ve Adnan Şefik Çirkin, MHP Antakya Eski İlçe Başkanı Mehmet Ali Yıldırım ve yüzlerce partiliyle birlikte HATMEK'e geldi, Hatay Büyükşehir Belediyesi Mehteran Takımı tarafından söylenen marşlara eşlik etti.
Meral Akşener Hatay’da coşkuyla karşılandı
Akşener, vatandaşlara hitaben yaptığı konuşmasında, "Bin 100 üst kurul delegemizle telefonla konuştuk, 548'i imza verdi. Bazıları, 'imza veremeyiz ama toplayın kurultayı söz evet oyu vereceğiz' dediler. Bunların sayılarını söylemiyorum söylersek uykular kaçar" ifadelerine yer verdi. Coşkulu kalabalığa karşı konuşma yapan Akşener, önce kurultayı çözeceklerini, sonra iktidar olacaklarının altını çizdi. Akşener, "Koltuk eskitmeyeceğiz, ayakkabımızı eskiteceğiz. Ülkeyi karış karış, ev ev mahalle mahalle dolaşıp milletimize kendimizi anlatacağız. Ben tarihçiyim, MHP'nin iktidarına tarih boyunca millet bu kadar 'gelin dememişti. 1910'da milletin istediği neyse bugün de aynı şeyi istiyor, hadi gelin bu şer odaklarını yıkın geçin.”dedi. 
Akşener yaptığı konuşmada, MHP'nin önceliğinin kongrelerini yapmak olduğunu ifade ederek, "Sayın Genel Başkan sevgisini anlıyorum ama buradan ısrarla bize hakaret edenlere sesleniyorum. Özenle cevap vermemeye çalıştım. Geometrinin tüm kavramlarını kullandınız, paralel dediniz, ben de size diyorum ki yamuksunuz yamuk. Yıllarca en iyi yaptığımız iş yamukları düzelmektir. Allah'ın izniyle önce kongremizi yapacağız, eğer üst kurul delegeleri teveccüh gösterirse, seçilirsek ilk işimiz Türkiye'deki bütün yamukları ve yamuklukları düzeltmek olacak. Sonrasında MHP'nin milliyetçilik ve demokrasi ikiz kardeştir diyen Başbuğumuz ve diğerlerinin düsturuna uyarak, MHP'nin nasıl olgun şekilde kurultayını yerine getirdiğini göreceğiz" dedi. Toplantıda ayrıca birer konuşma yapan MHP Hatay eski Milletvekili Şefik Çirkin ve MHP Antakya ilçe başkanı Mehmet Ali Yıldırım halkı selamlayarak, çıktıkları bu yolun hayırlara vesile olmasını diledi.
Haber:İ.Nazlı