MHP GENEL BAŞKAN YARDIMCISI BÖLÜKBAŞI

''EKONOMİDEN SİYASETE HEMEN HER KONUDA İLKESİZ VE İNANÇSIZ AKP KADROLARINDAN 147 GÜN SONRA KURTULMUŞ OLACAĞI
MHP GENEL BAŞKAN YARDIMCISI BÖLÜKBAŞI
 MHP Genel Başkan Yardımcısı Deniz Bölükbaşı, ''Ekonomiden siyasete hemen her konuda ilkesiz ve inançsız AKP kadrolarından 147 gün sonra kurtulmuş olacağız'' dedi.
     Bölükbaşı, Hatay'ın İskenderun ilçesinde Gazeteciler Cemiyeti'nde düzenlediği basın toplantısında, parti olarak seçimlere hazır olduklarını söyledi.
     Türkiye'nin AK Parti iktidarı ile 8. yılını geride bıraktığını belirten Bölükbaşı, ''Bunalım, sancı, kriz ve kaos devam ederken, genel seçim tarihi de yaklaştı. TBMM henüz resmi bir karar almış değil ama seçimin 12 Haziran 2011 de olması muhtemel görünüyor. Bu tarih esas alınırsa seçime 147 gün kalmıştır. Ekonomiden siyasete hemen her konuda ilkesiz ve inançsız AKP kadrolarından 147 gün sonra kurtulmuş olacağız'' diye konuştu.
     Bölükbaşı, 28 Şubatta parti genel merkezinde genel seçim çalışmaları için toplanacaklarını ve ardından Anadolu'ya dağılacaklarını ifade ederek, şunları kaydetti:
     ''Vatandaşımız geçen 8 yılın muhasebesini yapmalıdır. Vatandaş, Başbakanın İmralı canisi ile yürüttüğü pazarlığa bakıp karar verecektir. Mutlu millet, huzurlu toplum isteğimizdir. 147 gün sonra MHP tek başına iktidara gelecek ve milletin bu kez Çukurovalı Başbakanı olacaktır. Diğer partilerle seçim işbirliği seçim sonrası ise koalisyon düşünmüyoruz. AKP ile PKK örtülü bir görüşme yürütmektedir. AKP seçim sonrası BDP uzantılı bağımsız milletvekilleri ile koalisyon girişiminde bulunacaktır. AKP, CHP'ye de yakınlaşma ve MHP'nin meclisten tavsiyesi planlanmaktadır. Sayın Arınç bugün Hatay'dadır. Kendisi hükümetin ağlamadan sorumlu bakanıdır. MHP ne Amerika'dan ne AB'den ne de Okyanus ötesinden icazet alma durumunda değildir.''
     Bölükbaşı, 102. maddenin yürürlüğü girmesi ile ilgili olarak, ''Adalet Bakanı Ergin ve hükümet 10 Ocak 2011'de tahliyelerin başlayacağını biliyorlardı. Daha önce iki kez erteledikleri 102. maddeyi bu kez ertelememişlerdir. Bu gelişme manidardır. Başbakan Erdoğan 1001 surat siyasetçi olarak anılacaktır. Sayın Başbakanın maskelerini birer birer yırtacağız ve halka asıl yüzünü göstereceğiz'' diye konuştu.