MHP HATAY İL BAŞKANI ÇİRKİN:REFERANDUM SÜRECİNDE İKTİDAR DEVLETİN İMKANLARINI KULLANDI

 MHP Hatay İl Başkanı Şefik Çirkin, referandum sürecinde, iktidarın devletin imkanlarını pervasızca kullandığını ileri sürerek, vatandaşa baskı yapıldığını ve inanılmaz vaatlerde bulunulduğunu iddia etti.
MHP HATAY İL BAŞKANI ÇİRKİN:REFERANDUM SÜRECİNDE İKTİDAR DEVLETİN İMKANLARINI KULLANDI
Çirkin, yaptığı açıklamada, AK Parti'nin seçim sonucundan bir mesaj çıkarması gerektiğini belirtti.
     Sonuçlara etki yapacak kadar bir oranın seçime katılmadığına dikkati çeken Çirkin, şöyle konuştu:
     ''Referandum sürecinde, iktidar devletin imkanlarını pervasızca kullanarak, vatandaşa baskı yaptı ve inanılmaz vaatlerde bulundu. Bu durumda sağlıklı bir seçim olmamıştır. Seçim sonuçlarına bakıldığında Türkiye'nin en doğusundan ve batısına doğru bir kamplaşmaya doğruyu gittiğini göreceksiniz. Bu çok tehlikeli bir durum. Her siyasi parti kardeşliği, birlik ve beraberliği korumalı. Ayrıca BDP seçimleri boykot ederek, 'evet' oylarını desteklemiş ve AKP'ye örtülü destek vermiştir. Ne olursa olsun, milletimizin vermiş olduğu bu kararı saygıyla karşılıyoruz. Ama Anayasa'mızın gittiğini de söylüyorum.''
     Çirkin, Hatay halkının referandumdan alnının akıyla çıktığını belirterek, ''Her türlü baskı ve olumsuzluğa rağmen, 'hayır' diyerek, hür iradesini ortaya koymuştur. Buradan 'evet' oyu veren vatandaşlarımızın da kendi hassasiyetlerini gösterdiklerini ve verilen karara saygı duyduğumuzu belirtmek istiyorum'' diye konuştu.