MHP Heyeti Dörtyol da İnceleme Yaptı...

Dörtyol ilçesinde 4 polis memurunun şehit edilmesinden sonra çıkan olayları yerinde araştırmak üzere MHP genel merkezince oluşturulan heyet, Dörtyol'a geldi.
MHP Heyeti Dörtyol da İnceleme Yaptı...
Dörtyol ilçesinde 4 polis memurunun şehit edilmesinden sonra çıkan olayları yerinde araştırmak üzere MHP genel merkezince oluşturulan heyet, Dörtyol'a geldi.

MHP Genel Başkan Yardımcısı ve Adana Milletvekili Recai Yıldırım başkanlığındaki heyette bulunan, MHP Hatay milletvekili Turan Çirkin ile Adana milletvekili Yılmaz Tankut ve MHP Hatay İl Başkanı Şefik Çirkin, ilk olarak Dörtyol Belediye Başkanı Fadıl Keskin'i ziyaret etti.

Heyet, daha sonra Kaymakam Hayri Sandıkçı ile İlçe Emniyet Müdürü Mustafa Yavuzyolcu'yu ziyaret ederek bir süre görüştü.
 
 
MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin inceleme yapmak üzere Hatay’a gönderdiği heyet incelemelerini tamamladı.
 
Aynı gün Savon Otel’de bir değerlendirme toplantısı yapan MHP Genel Başkan Yardımcısı Recai Yıldırım, Dörtyol’ da meydana gelen ve 4 polis memurunun şehit düştüğü saldırılarda asıl suçluların AK Parti tarafından gizlendiğini iddia etti.
MHP Genel Başkan Yardımcısı Recai Yıldırım, Dörtyol ilçesinde meydana gelen terör olayını incelemek üzere ilde bulunduklarını dile getirerek, AKP Hükümetine sert eleştiriler yöneltti. Hatay’da son bir iki ay içerisinde meydana gelen terör olaylarında 15 şehit verildiğine dikkat çeken Yıldırım, "Dört polis memurumuz ne yazık ki, 26 Temmuz’da kahpece bir saldırıya uğramıştır. Üzücü olayın hemen ardından yaşanan arzu edilmeyen spekülatif olaylar ise tahrik edici, ajite edici olarak değerlendirilebilir." ifadelerini kullandı.
 
Recai Yıldırım, AK Parti hükümetinin Dörtyol ilçesinde yaşanan olaylarda hemen bir suçlu arama yoluna gittiğini, hiç kimseye şehitlerine üzülme, ağlama fırsatı vermediğine ileri sürerek, "Elbette Dörtyol ilçemizde korkutan gelişmeler yaşanmıştır. Ancak bu kışkırtmaları kimler, hangi partiler yaptı? Esas mesele bu suçlamaları ortaya atan kişilerin asıl suçluları gizleme çabasıdır." dedi.
Dörtyol ilçesinde yaptıkları inceleme sırasında Hatay Valisi’nin, İlçe Kaymakamı’nın, İl Emniyet Müdürü’nün, İlçe Emniyet Müdürü’nün ve jandarma komutanlarının verdikleri bilgilerin tümünün birbiriyle örtüşmesinden memnunluk duyduklarını söyleyen MHP Genel Başkan Yardımcısı Recai Yıldırım, "Bazı güçler ne yazık ki ortaya koydukları refleks ile başka bir suçlu arama, MHP’yi, jandarmayı kamuoyu önünde zor duruma düşürme ve suçlama yoluna gitmişlerdir. Her zaman olduğu gibi bu olayda da AKP bahanelerin arkasına saklanmayı tercih etmiştir." diye konuştu.
 
AK Parti hükümetinin yaşanan tüm terör olaylarında her zaman için bahanelerin arkasına saklanmayı tercih ettiğini savunan Recai Yıldırım, "Dörtyol’da yaşanan terör olayında ise AKP, MHP’yi suçlama yoluna gitmiştir. İskenderun’da meydana gelen ve 6 Mehmetçiğimizin şehit edilmesi olayını da İsrail yaptı demişlerdi. Ne yazık ki, AKP bir suçlu arama, olaydan kurtulma psikolojisi içerisinde hareket etmektedir." sözlerini kaydetti.
 
Hükümetin Kandil’e MİT Müsteşarı’nı gönderdiği iddiasında bulunan Yıldırım, "Açılım adı altında başlattıkları çalışma beklentileri çoğaltmıştır, bugün İmralı’daki hain Kürt sorununda kendisinin muhatap alınmasını istemiş, aksi takdirde artık Kürtleri serbest bırakacağını söylemesinin ardından İskenderun’daki hain saldırı ortaya çıkmıştır. Başbakan’a buradan seslenmek istiyoruz; bugünden yarına alınacak tedbirlerle terör olayı çözülmez." görüşünü savundu.
 
Dörtyol’da meydana gelen saldırıda aracı kullanılan ve dün aldığı kararla MHP’den istifa eden Bestami Kılıç hakkında sorulan sorulara ise Yıldırım şu cevabı verdi: "Dörtyol’daki olayda Belediye Meclis Üyemiz suçlanmış, mağdurdan, mahkûm yaratılmak istenmiştir. Biz meclis üyemize baskı yapmadık, kendi isteğiyle, partimizin yıpranmaması adına istifa etmiştir. Ancak şunu söylemek isteriz ki, kim bir olaya karıştığında kendi aracını kullanır? Bu işin içine MHP’yi çekmek istiyorlar. Kılıç’ın aracının gasp edilerek olayda kullanılması zaten mağdur olduğunun bir delilidir."
 
Toplantıya MHP Genel Başkan Yardımcısı Recai Yıldırım’ın yanı sıra inceleme heyetinde yer alan MHP Adana Milletvekili Yılmaz Tankut, MHP Hatay Milletvekili Turan Çirkin, MHP Hatay Milletvekili İzzettin Yılmaz, MHP Gaziantep Milletvekili Hasan Özdemir, MHP Mersin Milletvekili Behiç Çelik, MHP Hatay İl Başkanı Şefik Çirkin ve MHP ilçe belediye başkanları, belde belediye başkanları, il genel meclisi üyeleri ile çok sayıda partili katıldı.