MHP İL BAŞKANI AKDAŞ:KADINLAR MUKADDES BİR VARLIKTIR

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP)İl Başkanı Adnan Akdaş, kadınların mukaddes bir varlık olduğunu belirtti.
MHP İL BAŞKANI AKDAŞ:KADINLAR MUKADDES BİR VARLIKTIR
 Akdaş, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü nedeniyle yaptığı yazılı açıklamada, İnsan hakları ve bunun önemli bir parçası olan kadın hakları, İslamiyet'in insanlığa getirdiği ilahi mesajın özünde yer alan temel değerlerden biri olduğunu kaydetti.
     Eski Türk toplumlarında aile en önemli sosyal birlik olduğundan, ailenin temelini teşkil eden kadın, Türk destanlarında ve Türk felsefesinde yüce bir mertebeye oturduğunu ifade eden Akdaş, açıklamasında şunlara yer verdi.
     ''Kadın, erkeğin biricik yoldaşı çocuklarının anası olmak gibi önemli bir vazifeyle görevlendirilmiştir. Daha da önemlisi Türk Milletinin tek bereket kaynağıdır. Kendisine verilen bir takım haklardan dolayı hanların, hakanların, cengaverlerin önünde saygıyla eğildikleri bir şeref abidesidir. Türk destanlarında kadın erkeğin daima yanındadır. Onların güç ve ilham kaynağıdır. Türk destanlarında kadına sarsılmaz bir saygı, sevgi ve sadakat vardır. Türk Cumhuriyeti kurulurken de Türk kadını, erkeğin yanında olmuştur. Mustafa Kemal Atatürk Türk kadınına gereken değeri vermiş ve Türk kadını bir çok ülkeden daha önce seçme ve seçilme hakkına kavuşmuştur. MHP İl Yönetimi olarak başta şehit anneleri olmak üzere tüm kadınlarımızın gününü kutluyorum ''