MHP İLÇE BAŞKANI ''DARBE ANLAYIŞINA VE DARBELERE KARŞIYIZ''

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Merkez İlçe Başkanı Fedai Yücedal, darbe anlayışına ve darbelere karşı olduklarını belirtti.
MHP İLÇE BAŞKANI ''DARBE ANLAYIŞINA VE DARBELERE KARŞIYIZ''
 Yücedal, yaptığı yazılı açıklamada, Türkiye'de son yıllarda bazı dava süreçlerinin AK Parti'ye siyasi rant sağlamak hesabıyla kullanıldığı izleniminin milli vicdanda giderek yer etmekte olduğunu iddia etti.
     Geçmişte darbelerden dolayı ağır bedeller ödemiş olan ''Ülkücü Hareketin'' temsilcileri olarak darbe anlayışına ve darbelere karşı olduklarını ifade eden Yücedal, açıklamasında şunlara yer verdi:
     ''Eziyet gören, zindanlarda ömür tüketen, ihtilal dönemlerinin mahkemelerince dar ağaçlarına gönderilen, Türk Milletinin varlığına kendisini adayan Milliyetçi Hareket Partisi'nin ülkü erleri olmuştur. Bugün ara dönemlerin ürünü olanların, kutlu bir davanın temsilcilerine demokrasi dersi vermeye kalkışması abesle iştigaldir. Aynı zamanda, Türk Silahlı Kuvvetlerinin bütünüyle darbeci gösterilmesine, incitilmesine, yıpratılmasına şiddetle karşıyız. Türk Ordusu, topyekûn Türk Milletinin Ordusudur. Özellikle, Güneydoğu'da terörle mücadele eden emekli ya da muvazzaf askerlerin de gözaltına alınması, aklımıza bu değerli şahsiyetlerden intikam alındığı hususunu getirmektedir.''
     AK Parti'nin, Türk Silahlı Kuvvetleri'ne karşı yürüttüğü psikolojik operasyondan bir an önce vazgeçmesi gerektiğini ifade eden Yücedal, şunları kaydetti:
     ''Mehmetçik siyasi malzeme konusu yapılmamalıdır. Bu durumun en çok bölücüleri sevindireceği unutulmamalıdır.
     Türk Silahlı kuvvetlerini 'kağıttan kaplan' olarak değerlendirenlerle, 'futbol topu gibi oynarlar' diyenler ellerini Türk Milletinin ordusundan çekmelidirler. Türk Milleti'nin bir tane ordusu vardır ve o ordu bu aziz milletin göz bebeğidir.''