MHP’li Yavuz’a Eğitimcilerden Tam Not

<span style="background-color:rgb(255, 255, 255); font-family:calibri,sans-serif; font-size:15px">&nbsp;Kuzuculu mahallesindeki okulları ziyaret eden Yavuz, kendisini dinleyen ve cevapladığı soruları y&ouml;nelten &ouml;ğretmenler tarafından &ldquo;Tam not!&rdquo; aldı. &Ccedil;&uuml;nk&uuml; eğitim sorunlarına vakıf ve &ouml;ğretmenin dilinden anlayan biriydi.</span>
MHP’li Yavuz’a Eğitimcilerden Tam Not

Okullardan ilki Fen Lisesi’ydi. İkincisi Cumhuriyet İlkokulu, sonuncusu ise 125. Yıl İlkokulu idi. İlkokullardaki çocukların mutlu görünüşü ve cıvıl cıvıl oluşu görülmeye değerdi. Hele de bir 125. Yıl İlkokulu’ndaki öğrencilerin Yavuz ile bahçede resim çektirmek için koşuşmaları tek kelimeyle harikaydı.    Bu hoş tabloya rağmen, öğretmenler “Öğretmenin itibarının korunması” konusundaki duyarlılıklarını bildirdiler. Prof.Dr. Yavuz da, devletin AKP iktidarı döneminde öğretmen, müdür ve hekimlerin itibarını korumadaki vurdumduymazlığının, darp edilmelerine, dövülmeleri karşısındaki aymazlığının MHP iktidarıyla sona ereceğini açıkladı. Yavuz Hoca bu önemli hususun MHP Seçim Beyannamesi’nde var olduğunu ifadeyle ayrıca “Eğitimin düzeyi ne olursa olsun çocuklarımızın Türkçe öğrenim yapmaları!” konusundaki MHP’nin duyarlı olduğu bir diğer hususu da hatırlattı.    Öğretmenlerin ve idarecilerin istekleri okullara göre farklıydı. Fen Lisesi yeni yerleşkesinde spor salonu isterken, ilkokulların istekleri daha mütevazıydi. “Süt dağıtacaklarına ilkokula ödenek ayrılsın!” diyen de vardı, “Bahçemiz Belediye tarafından kilit taşı döşenerek düzenlensin!” diyen de vardı.     Öğleden sonra Belediye Başkanı Yaşar Toksoy, MHP İlçe Yöneticileri, belediye meclisi üyeleriyle birlikte bir taziyeye katılan Yavuz’un taziye sonrası ise ilk durağı Dörtyol mahalli gazetelerinden biriydi. Bu gazetede yapılan seçim değerlendirmesinin ardından Adliye de ziyaret kapsamına alındı. Her iki yeri de MHP Dörtyol İlçe Başkanı Şerif Türker’le birlikte ziyaret eden Yavuz Hoca, akşam da mahalle toplantılarına devam etti. Seçimler yaklaşırken, saate karşı sürat yarışı gibi bir faaliyet de devam ediyordu.

MHP’li Yavuz’a Eğitimcilerden Tam Not haberi 25 Mayıs 2015 00:00 tarihinde firmarehberim.com kaynak gösterilerek Politika kategorisine Hatay muhabirimiz Hatice Ekmekçi adına  tarafından  2565 kişi tarafından okunmuş 0 kişi tarafından beğenilip 0 kişi tarafından da beğenilmemiştir.

Hatay Firma Rehberi Firmanı Ücretsiz Ekle
Hatay Temsilcimiz olun Ek Geliriniz Olsun
Hatay Radyoları Canlı Radyo Dinle
Hatay İlanları Ücretsiz İlan Ekle
Hatay Yemek Tariflerini Ekle
Hatay Tvlerini Canlı İzle