MİLLETVEKİLİ TÜRKOĞLU HATAY’I KARIŞ KARIŞ GEZİYOR‏

<strong>AK Parti Hatay Milletvekili ve 25. D&ouml;nem Adayı Ecz. Hacı Bayram T&uuml;rkoğlu, Hatay&rsquo;ı bir u&ccedil;tan bir uca karış karış gezmeye devam ediyor.&nbsp;&nbsp;</strong>
MİLLETVEKİLİ TÜRKOĞLU HATAY’I KARIŞ KARIŞ GEZİYOR‏
Milletvekili Türkoğlu aralıksız sürdürdüğü seçim gezileri kapsamında Antakya’nın Madenboyu, Tanışma, Açıkdere, Bohşin, Narlıca, Maşuklu, Küçükdalyan, Güzelburç Mahalleleri ile Güzelburç Mahallesi’ne bağlı “600 Konut” Sitelerini ziyaret ederek, muhtarlar ve mahalle sakinleri ile bir araya geldi.
Antakya’da gerçekleştirdiği ziyaretlerde Milletvekili Türkoğlu’na; Antakya Belediye Başkanı Mimar İsmail Kimyeci, AK Parti Antakya İlçe Başkanı Av. Emrullah Gülen, AK Parti Antakya İlçe Yönetim Kurulu Üyeleri, Antakya Belediye Meclisi’nin AK Partili Üyeleri ile Mahalle Muhtarları eşlik ettiler.
Antakya’daki ziyaretlerine ilk olarak konvoylar halinde kalabalık bir heyet ile Madenboyu Mahallesi’nden başlayan Türkoğlu, Madenboyu Mahalle Muhtarı Halil Aksoy’un evinde düzenlenen kahvaltı programına katıldı. Türkoğlu kahvaltı programının hemen ardından Madenboyu Ortaokulu ve İlkokulu tarafından tertip edilen 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı etkinliklerine de iştirak etti. Tanışma ve Açıkdere Mahalleleri sakinleri ile de bir araya gelen Türkoğlu, daha sonra Bohşin Mahallesi’nde kıldığı Cuma namazının ardından Bohşinliler ile uzun süre sohbet etti. Türkoğlu daha sonra Narlıca, Maşuklu, Küçükdalyan, Güzelburç Mahalleri’ni ve 600 Konut Siteleri’ni de ziyaret ederek, vatandaşların sorun ve taleplerini yerinde dinledi.
Milletvekili Türkoğlu 7 Haziran seçimleri ile ilgili yaptığı değerlendirmede, AK Parti ile 10. Seçimlere ve 4. Dönem Milletvekilliği Genel Seçimlerine girildiğine vurgu yaparak, milli iradenin üst üste her seçimde tavrını AK Parti’den yana koyduğunu söyledi. AK Parti ile kazanılan siyasi istikrarın, ekonomik istikrarın dinamosunu oluşturduğunu ifade eden Türkoğlu, ekonomik kalkınmanın da Türkiye’yi bölgesel ve küresel güç denkleminde etken ülke konumuna yükselttiğinin altını çizdi.Siyasi ve ekonomik istikrarın hizmetlerin önünü açtığını, Hatay’a barajlar, havaalanları, göletler, adliye sarayları, duble yollar, gençlik merkezleri gibi pek çok alanda hizmetlerin sağnak sağnak yağdığını ifade eden Türkoğlu; Hatay’da derslik başına düşen öğrenci sayısının 2001’lerde 49-52 aralığında olduğunu hatırlatarak, 2015 yılı itibariyle derslik başına düşen öğrenci sayısının okullaşma oranındaki artış sayesinde 36’lara düştüğünü söyledi. Sağlık alanında dönüşüm programı ile birlikte Antakya’da 750 yataklı dev bir şehir hastanesinin tamamlanmak üzere olduğunun da altını çizen Türkoğlu; hemen hemen her ilçeye yeni hastanelerin inşa edildiğini ya da mevcut hastanelerin kapasitelerini ve kalitelerini artırdıklarını söyledi.