MİLLETVEKİLİ TÜRKOĞLU’NA SANAYİ ESNAFINDAN BÜYÜK İLGİ

<strong>AK Parti Hatay Milletvekili ve 25. D&ouml;nem Adayı Ecz. Hacı Bayram T&uuml;rkoğlu, soluksuz olarak devam eden se&ccedil;im &ccedil;alışmalarını D&ouml;rtyol K&uuml;&ccedil;&uuml;k Sanayi Sitesi&rsquo;nde esnaf ziyareti yaparak s&uuml;rd&uuml;rd&uuml;.</strong>
MİLLETVEKİLİ TÜRKOĞLU’NA SANAYİ ESNAFINDAN BÜYÜK İLGİ
Dörtyol Küçük Sanayi Sitesi Esnafı tarafından büyük bir ilgi ve alaka ile karşılanan Milletvekili Türkoğlu’na esnaf ziyaretlerinde; AK Parti Dörtyol İlçe Başkanı Hasan Özel, AK Parti Dörtyol İlçe Gençlik Kolları Başkanı Fatih Ergül, Dörtyol Önceki Dönem Belediye Başkanlarından Bilgehan Aksoy, AK Parti Dörtyol İlçe Yönetim Kurulu Üyeleri ve Dörtyol Belediyesi’nin AK Partili Meclis Üyeleri de eşlik ettiler.
Milletvekili Türkoğlu beraberindeki kalabalık heyet ile birlikte ilk olarak Dörtyol Küçük Sanayi Sitesi Yapı Kooperatifi Başkanı Şehri Macit ve yönetim kurulu üyelerini kooperatif binasında ziyaret ederek, Sanayi Sitesi’ndeki çalışmalar hakkında Başkan Macit’ten bilgi aldı. Türkoğlu’nu 25. Dönem Milletvekili Adaylığından dolayı tebrik eden Macit; “Vekilimiz Sayın Hacı Bayram Türkoğlu sadece seçimden seçime değil; vekillik yaptığı dönem zarfında çok defalar sanayi sitemizi ziyaret etmiş, esnaflarımızla bir araya gelmiş ve bizim sorun ve taleplerimizin her zaman ilk elden muhatabı olmuştur” dedi. Dörtyol Kurudere Islahı’nın yatırım programına alınmasından dolayı da şükranlarını sunan Macit, Sanayi Sitesi mevkiinden geçen Kurudere’nin ıslahında taş tahkimatı yapılması gerektiğinin altını çizdi. Milletvekili Türkoğlu da ıslah programı ile ilgili yaptığı açıklamada; “Kuruderemiz Devlet Su İşleri yatırımı kapsamında ıslah programına alındı. Bu yatırım programı kapsamında özellikle Sanayi Sitesi’nden geçen kısmında deremizin taş tahkimatı ile ıslahını gerçekleştireceğiz. Bu ıslah sayesinde bölgemiz hem estetik bir görünüm kazanacak, hem sel ve taşkınların yol açabileceği tahribat önlenmiş olacak hem de özellikle Payas Sanayi Sitesi’nde 35-40 civarı yeni işletme açabilecek potansiyelde alan rezervine sahip olunacak ve bu sayede insanımızı istihdam edebileceğimiz yeni iş sahaları oluşacaktır” dedi.Milletvekili Türkoğlu daha sonra beraberindeki kalabalık heyet ile birlikte Dörtyol Küçük Sanayi Sitesi Esnafını tek tek gezerek, esnaflarla bire bir sohbet etme imkânı buldu.Esnafların yoğun ilgi ve alakasına muhatap kalan Türkoğlu; “Ülkemizin AK Parti sayesinde Eski Türkiye’nin vesayetçi, jakoben ve darbeci prangalarını söküp atan demokratikleşme alanındaki ilerlemeleri, esasında ekonomi alanında elde ettiği kazanım ve başarıların neticesidir. Bugün milli gelirimiz 823 milyon dolara yükseldi. Kişi başına düşen milli gelir 10 bin dolarlar düzeyindedir. Eski Türkiye’nin önünü göremeyen koalisyon hükümetleri keşmekeşliğinden kurtularak, bugün istikrarlı yönetimin hakim olduğu Yeni Türkiye vizyonunda artık 2023, 2053, 2071 gibi uzun vadeli hedefler koyan özgüveni yüksek bir ülke var. Şüphesiz ki bu başarının arkasında hizmet sektöründe, fabrikada, maden ocağında, tersanede, tarlada ve diğer iş sahalarındaki üstün gayretleriyle alın teri döken ve bütün insanlığa örnek bir dayanışma kültürünü yüzyıllardır yaşatan büyük bir medeniyetin mirasçıları olarak emekçilerimizin rolü yadsınamaz. Alın teri, el emeği ile ülkemiz ekonomisine katma değer sunan Dörtyol Sanayi Sitesi Esnafımızı hassaten tebrik ediyor ve 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Gününü de ayrıca gönülden kutluyorum” dedi.