Referanduma Doğru

DÖRTYOL'DA 12 SİVİL TOPLUM KURULUŞU REFERANDUMA ''EVET'' OYU KULLANACAKLARINI AÇIKLADILAR
Referanduma Doğru
Dörtyol ilçesinde 12 sivil toplum kuruluşu, 12 Eylül Pazar günü gerçekleştirilecek referanduma ''evet'' oyu kullanacaklarını açıkladılar.
     Sivil toplum kuruluşları adına Eğitim-Bir-Sen binasında açıklama yapan Memur-Sen Temsilcisi Mehmet Toksoy, düşünülen anayasa değişikliğinin başta memurlar olmak üzere tüm topluma yararlı olduğuna inandıkları için destekleyeceklerini söyledi.
     12 Eylülden sonra ''yeni ve sivil bir anayasa'' için daha geniş çaplı bir mücadelenin içinde olacaklarının altını çizen Toksoy, şöyle devam etti:
     ''Geriye dönmemek, hep ileriye gitmek, çocuklarımızın ve Türkiye'nin geleceği için güçlü bir kararlılıkla referandumda 'Evet' demeliyiz. Maalesef ülkemizde anayasa yapana göre pozisyon alınıyor, içeriğine bakılmıyor. Değişikliğin gerçekleşmesi halinde, sendikal özgürlüklerin genişleyecek. Memur maaşlarının artışının önü açılacak. Bu yıl, anayasa değişikliği millet tarafından onaylandığında son kez toplu görüşme masasına oturmuş olacağız. Şimdiye kadar kararlarının bağlayıcılığı olmayan Uzlaştırma Kurulu, anayasa değişikliğiyle Kamu Görevlileri Hakem Kurulu olarak yeniden yapılandırılacak ve bu Kurul'un kararları kesin olacak.''
     Toplantıya, Dörtyol Memur-Sen, Eğitim-Bir-Sen, Körfez Eğitim ve Yardımlaşma Derneği, Ensar Derneği, Anadolu Gençlik Derneği, Diyanet-Sen, Birlik-Haber-Sen, Bem-Bir-Sen, Toç-Bir-Sen, Sağlık-Sen, Büro-Memur-Sen, Ulaştırma-Memur-Sen temsilcileri katıldı
Referanduma Doğru haberi 16 Ağustos 2010 00:00 tarihinde firmarehberim.com kaynak gösterilerek Politika kategorisine Hatay tarafından  11670 kişi tarafından okunmuş 0 kişi tarafından beğenilip 0 kişi tarafından da beğenilmemiştir.

Hatay Firma Rehberi Firmanı Ücretsiz Ekle
Hatay Temsilcimiz olun Ek Geliriniz Olsun
Hatay Radyoları Canlı Radyo Dinle
Hatay İlanları Ücretsiz İlan Ekle
Hatay Yemek Tariflerini Ekle
Hatay Tvlerini Canlı İzle