Referandumda Hayır

Eğitim-İş Hatay Şube Başkanı Şenol Eyüboğlu, 12 Eylül tarihinde yapılacak olan referandumda “Hayır” oyu kullanacaklarını bildirdi...
Referandumda Hayır
Eğitim-İş Hatay Şube Başkanı Şenol Eyüboğlu, 12 Eylül tarihinde yapılacak olan referandumda “Hayır” oyu kullanacaklarını bildirdi.
 
Eyüboğlu, yaptığı yazılı açıklamada, varlığını 12 Eylül darbesine borçlu iktidarın, demokratik bir zemine çekmek amacıyla dayattığı paketle ilgili görüşlerinin net olduğunu ileri sürdü. Perdeleme amaçlı hükümlerle gerçek hedefi gizlenmeye çalışılan Anayasa değişiklik paketini reddettiklerini savunan Eyüboğlu, şöyle devam etti: “Anayasa Mahkemesi’ni, Hakimler ve Savcılar Yüksek Kurulu’nu siyasi iktidarın güdümüne sokarak ülkeyi yandaş bir yargının elinde cehenneme dönüştürme hedefiyle hazırlanan paketin, kabul edilmemesi için bütün olanaklarımızla mücadele edeceğiz.
 
Hesap verme korkusuyla dokunulmazlık zırhının arkasına gizlenenlerin, yargı bağımsızlığına yönelik saldırılarını göğüslemek için en geniş demokratik direnişi örgütleyeceğiz. Son 8 yılda hayatı zehir olan, onuruyla oynanan milyonlarca emekçiyi ve halkımızı sandık başında olmaya çağırıyoruz.
 
Bizlerde gerici vurgun düzenine son vermek için sandık başında olacağız. 12 Eylül tarihinde yapılacak olan referandumda ‘Hayır’ oyu kullanacağız. Her şey bir yana bu pakete ‘Hayır’ oyu vermemiz için, salt milyonlarca kamu emekçisini aşağılayan, hor gören, onların onuruyla oynayan hükümlerine bakmak bile tek başına yeterlidir.”
Referandumda Hayır haberi 06 Ağustos 2010 00:00 tarihinde firmarehberim.com kaynak gösterilerek Politika kategorisine Hatay tarafından  13505 kişi tarafından okunmuş 0 kişi tarafından beğenilip 0 kişi tarafından da beğenilmemiştir.

Hatay Firma Rehberi Firmanı Ücretsiz Ekle
Hatay Temsilcimiz olun Ek Geliriniz Olsun
Hatay Radyoları Canlı Radyo Dinle
Hatay İlanları Ücretsiz İlan Ekle
Hatay Yemek Tariflerini Ekle
Hatay Tvlerini Canlı İzle