''REYHANLI BARAJI CUMHURİYET TARİHİ BOYUNCA BÖLGEYE YAPILAN EN BÜYÜK VE YARARLI YATIRIM''

AK Parti Hatay Milletvekili Fevzi Şanverdi, Reyhanlı Barajı'nın Cumhuriyet tarihi boyunca bölgeye yapılan en büyük ve yararlı yatırımı olduğunu söyledi.
''REYHANLI BARAJI CUMHURİYET TARİHİ BOYUNCA BÖLGEYE YAPILAN EN BÜYÜK VE YARARLI YATIRIM''
 Şanverdi, Reyhanlı Belediye Başkanı Hüseyin Şanverdi ve AK Parti İlçe Başkanı Mehmet Hacıoğlu ve İl Genel Meclisi Üyesi Mustafa Yıldız ile Reyhanlı Barajı'nın yapıldığı şantiyeyi ziyaret ederek, inşaat mühendisi Haydar Ağrılı'dan bilgi aldı.
     Baraj sayesinde 60 bin dönüm arazinin sulanacağını ve taşkınların önleneceğini ifade eden Şanverdi, şöyle devam etti:
     ''Reyhanlı ve çevresinde tarımda sulama suyu sıkıntısını gidermek için baraj yapımı 1954 yılında gündeme gelmiş. Ancak, o tarihten bu yana bir türlü göreve gelen hükümetler bunu yaşama geçirememişler. Barajı yapmak bizim hükümete nasip oldu. Böylece bölge tarımında sulama sorununu tamamen gidermiş olduk. Reyhanlı Barajı, cumhuriyet tarihi boyunca bölgeye yapılan en büyük ve yararlı yatırım.''
     Şanverdi, Asi Nehri üzerinde Altınözü ilçesinde Suriye ile ''Dostluk Barajı''nın da yapılacağını, temel atma törenine Suriye Devlet Başkanı Beşşar Esad ile Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın katılacağını da sözlerine ekledi.