SAADET PARTİSİ HATAY İL BAŞKANI ÇALIŞKAN:

''BAŞBAKANIN CHP-BDP İTTİFAKINA BU KADAR CELALLENMESİNİ ANLAMIŞ DEĞİLİZ''
SAADET PARTİSİ HATAY İL BAŞKANI ÇALIŞKAN:
Saadet Partisi Hatay İl Başkanı Necmettin Çalışkan, Başbakanın CHP-BDP ittifakına bu kadar celallenmesini anlayamadıklarını ileri sürdü.
     Çalışkan, yaptığı yazılı açıklamada, Genel Başkanı olduğu Adalet ve Kalkınma Partisi'nin Hatay'da, CHP ile işbirliği, ittifakı yaptığını hatırlattı.
     Bu ittifaktan Başbakan'ın habersiz olduğunun düşünülemeyeceğini savunan Çalışkan, şöyle devam etti:
     ''Başbakanın CHP-BDP ittifakına bu kadar celallenmesini anlamış değiliz. Eğer bu ittifaklardan bir şeyler çıkarmak gerekiyorsa, Hatay'da itham ettikleri bir kurumdaki ittifakın izahını yapmak durumundadırlar. Hatay İl Genel Meclisi seçiminde yaptıkları işbirliğinden sonradır ki zamanın CHP Genel Başkanı Deniz Baykal'ın ağzından düşmeyen 'Ali Dibo' iddiaları bir anda kesiliverdi. AKP-CHP ittifakından sonra herşey süt liman gidiyor. Başbakanın CHP- BDP ittifakına ilişkin eleştirilerini ölçü kabul edip AKP -CHP işbirliğini nasıl yorumlamalıyız?''
     Çalışkan, hükümetin füze kalkanı konusunda da sadece tribünlere oynama yolunu seçtiğini ileri sürerek, kurulacak rampalar için para istendiğini ve bu talebin reddedildiği iddiasında bulundu.