SAĞLIK HİZMETLERİNİ DEVLET GÜVENCESİYLE VE BEDELSİZ OLARAK YÜRÜTECEĞİZ

Mustafa Kemal Üniversitesi (MKÜ) Araştırma Hastane'si kurucu ve başhekimi Prof. Dr. Ali Ulvi Hakverdi, milletvekili seçilmesi halinde, sağlık hizmetlerini devlet güvencesinde ve bedelsiz olarak yürüteceklerini söyledi.
SAĞLIK HİZMETLERİNİ DEVLET GÜVENCESİYLE VE BEDELSİZ OLARAK YÜRÜTECEĞİZ
 Hakverdi, AA muhabirine yaptığı açıklamada, temiz siyaset ve dürüst yönetim için ilke ve hedeflerinden ödün vermeden CHP'den aday adayı olduğunu kaydetti.
     MKÜ'de 8 yıldır değişik kademelerde vatandaşlara sağlık hizmeti verdiğini ifade eden Hakverdi, şöyle devam etti:
     ''Sağlık harcamaları için 1999 yılında genel bütçeden 12 milyar dolar ayrılıyordu. 2008 yılında AK Parti Hükemeti döneminde bu rakam 46 milyar dolara yükseldi. Başka anlamda sağlığa ayrılan pay 3.5 kat artmasın rağmen, vatandaşların sağlık hizmetine ulaşma konusunda o kadar rahatlama olmadı. CHP iktidarında sağlık hizmetleri devlet güvencesiyle ve bedelsiz olarak yürütülecek.''
     AK Parti Hükümeti'nin seçimlerden sonra yeşil kartları iptal edeceğini öne süren Hakverdi, ''Halkımızın vergileriyle hizmet veren hastaneleremiz ticarethane durumuna getirildi. Yakın zaman Devlet Hastaneleri özelleştirilecek'' dedi.
     Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu'nun sürekli gündeme getirdiği ''Aile Sigortası''nın yararlarını anlatan Hakverdi, sigorta kapsamında ailelerin çocuklarının eğitim ve yurt harcamalarının karşılanacağının altını çizdi.
     Hatay'ın Sağlık turizminden daha çok pay alması gerektiğini ifade eden Hakverdi, başta komşu ülkeler Suriye, Ürdün, Lübnan ve Irak gibi ortodoğu ülkelerinin tedavilerinin MKÜ'de yapılması için protokol imzalanması konusunda girişimlerde bulunacağını da sözlerine ekledi.
     Hakverdi, eşi Sibel Hakverdi'nin de CHP Kadın Kolları'nda görev yaptığını sözlerine ekledi.