''20 EKİM DÜNYA İSTATİSTİK GÜNÜ''

''20 EKİM DÜNYA İSTATİSTİK GÜNÜ'' -TÜİK BÖLGE MÜDÜRÜ KULAKOĞLU: -''İSTATİSTİKİ VERİLER GEÇMİŞ İLE GELECEK ARASINDAKİ SAYISAL KÖPRÜLERDİR''
''20 EKİM DÜNYA İSTATİSTİK GÜNÜ''
Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK) Hatay Bölge Müdürü Ökkeş Kulakoğlu, istatistiki verilerin, geçmiş ile gelecek arasındaki sayısal köprüler olduğunu söyledi.
     Kulakoğlu, ''20 Ekim Dünya İstatistik Günü'' dolayısıyla Hatay Vali Vekili Kadim Doğan'ı ziyaret ederek, kurumun çalışmaları hakkında bilgi verdi.
     İstatistiğin günlük hayatta önemli bir yere sahip olduğunu belirten Kulakoğlu, şöyle konuştu:
     ''İstatistiki veriler, geçmiş ile gelecek arasındaki sayısal köprülerdir. Geçmişi daha iyi anlamanın, bugünü daha objektif ve doğru bir şekilde kavramamızı, geleceği ve kaynakları başarılı bir şekilde planlamanın en önemli yöntemi sayılardır. Bir ülkenin gelişmesine yönelik doğru politikaların belirlenmesi için en önemli unsurlardan biri, doğru ve zamanlı bilgiye sahip olmaktır. Bilim, teknoloji ve iletişim çağı olarak adladırabileceğimiz 21. yüzyılda gerekli bilgi ve iletişim imkanlarına sahip olan ve bundan yararlanan ülkeler büyük bir üstünlük sağlamaktadır. Bu açıdan, güvenilir istatistikler ve sağlıklı işleyen istatistik sistemi olmadan güvenli bir gelecekten söz etmek mümkün değildir.''
     Vali Vekili Doğan da TÜİK Hatay Bölge personelini, başarılı çalışmalarından dolayı kutlayarak, önemli bir işlevi yerine getirdiklerini kaydetti.