AÇED'DEN AA MUHABİRİNE ÇEVRE ÖDÜLÜ

 Amanoslar Çevre Koruma ve Dayanışma Derneği'nin (AÇED) geleneksel hale getirdiği ''Yılın başarılı kişi ve kurumları ödülü'' bu yıl katkılarından dolayı Anadolu Ajansı Dörtyol ilçesi Yurt Muhabiri Ahmet Özel'e verildi.
AÇED'DEN AA MUHABİRİNE ÇEVRE ÖDÜLÜ
AÇED Başkanı Fatih Çelebi, Dörtyol ilçesine bağlı Kuzuculu beldesi dernek merkezinde düzenlenen törende yaptığı konuşmada, dünyada sadece Dörtyol'da bulunan 6 antenli geyik böceği başta olmak üzere diğer böcek ve bitki çeşitliliğini korumak ve geliştirmek için büyük çaba gösterdiklerini belirterek kendilerine destek olan kuruluşlara teşekkür etti.
     Her yıl çevreye önemli katkı sağlayan kişi ve kuruluşlara ödül verdiklerini, bu yıl da yaptığı çevre haberleri nedeniyle AA muhabiri Ahmet Özel'in ödüle layık görüldüğünü ifade eden Çelebi, şöyle devam etti:
     ''AA'nın haberleri, bölgemizin tanıtımı açısından çok önemli rol üstlenmiştir. Avrupa Birliği ve Dünya Bankası destekli yaptığımız uluslararası projelerimiz, AA haberleri ile tüm dünyaya duyurulmuştur. Burada yakın desteğini gördüğümüz Anadolu Ajansı Dörtyol Sorumlusu Ahmet Özel'e bu plaketi yönetim kurulu olarak vermeyi uygun gördük. Başarılarının devamını diliyoruz.''
     Ödülün kendisine verilmesinden büyük onur duyduğunu belirten Ahmet Özel de, derneğin çalışmalarını yakından takip ettiğini, ürettikleri projelerin bölgenin tanıtımı açısından son derece faydalı olduğunu, Amanos Dağları'nın dünyaya tanıtımı için mücadele eden bu derneğin faaliyetlerini kamu görevi olarak ele aldıklarını belirterek, AÇED üyelerine teşekkür etti.
     Etkinliğe katılanlara AÇED üyelerinin Amanos Dağları gezilerinin fotoğraflarından oluşan slayt gösterisi yapıldı.