AĞIZ DİŞ SAĞLIĞI MERKEZİ TSE BELGESİ ALMA YOLUNDA

ANTAKYA AĞIZ DİŞ SAĞLIĞI MERKEZİ, HASTALARINA DAHA İYİ HİZMET SUNABİLMEK VE KURUMSALLAŞMAK AMACIYLA TSE BELGESİ ALABİLMEK İÇİN PERSONELİNİ EĞİTİMDEN GEÇİRİYOR
AĞIZ DİŞ SAĞLIĞI MERKEZİ TSE BELGESİ ALMA YOLUNDA
Antakya Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi müşterilerine daha iyi hizmet sunabilmek ve kurumsallaşmak amacıyla TSE EN ISO 9001 belgesi alabilmek için personelini eğitimden geçiriyor.
     Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi Başhekimi Kamil Keçecioğlu merkezde düzenlenen eğitimde yaptığı konuşmada, 2007 yılında kurulan merkezlerinde günde ortalama 900 ile bin hastaya hizmet verdiklerini söyledi.
     37'si diş hekimi toplam 120 personelin bulunduğu merkezlerinde ağız ve diş sağlığıyla ilgili her türlü hizmeti sunmaya çalıştıklarını ifade eden Keçecioğlu, ''Merkezimizde hastalarımıza saat 22.00'ye kadar hizmet veriyoruz. Kentimizdeki vatandaşların ağız ve diş rahatsızlıklarıyla ilgili başka bir yere gitmesine gerek yok. Üç yıl önce kurulmamıza rağmen vatandaşlarımız merkezimizden çok memnun. Bu memnuniyeti daha da artırıp kurumsal hale gelebilmek için çaba gösteriyoruz. Bu anlamda personelimize kalite yönetim sistemi konusunda eğitimden geçiriyoruz'' diye konuştu.
     Keçecioğlu, merkezlerinde şu ana kadar 40 personelin eğitim aldığını, ISO 9001 belgesi alma yolunda emin adımlarla ilerlediklerini kaydetti.
     TSE Kalite Yönetim Sistemi Eğitmeni Kadir Yaşar Efendioğlu da, TSE'nin ISO 9001 konusunda dünyanın en büyük kuruluşu olduğunu, standart teşkilatları açısından da ilk beşin içerisinde yer aldığını söyledi.
     TSE Kalite Yönetim Sisteminin müşteri odaklı olduğunu, daha iyi hizmet ve izlenebilir hizmet şansı sunduğunu vurgulayan Efendioğlu, bunun kurumsallaşmanın bir ayağı olduğunu vurguladı.
     Kalite konusunda hastanede çalışan en alt kademedeki personelden en üstteki yöneticiye kadar herkese büyük sorumluluk düştüğünü ifade eden Efendioğlu, ''Öncelikle hastalarımıza çok iyi davranmamız onları memnun etmemiz gerekiyor. Çünkü başarının en büyük unsurunu iletişim oluşturuyor. Müşteri ya da hastalarımızla ne kadar iyi iletişim kurarsak işletmeye duyulan memnuniyet de bir o kadar artar. Bu da beraberinde daha çok başarıyı getirir'' dedi.
     Efendioğlu, verdikleri eğitimin ardından Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi'nin belge alabilmek için gerekli alt yapısını oluşturacağını ve denetimlerden geçirilerek uygun bulunması durumunda ISO 9001 belgesini alabileceğini söyledi.