ANTAKYA BELEDİYE BAŞKANI SAVAŞ 14 MART TIP BAYRAMINI KUTLAMA MESAJI

 Antakya Belediye Başkanı Lütfü Savaş, bütün bir tarih boyunca insanoğlunun yaşam kalitesini doğrudan etkileyen gelişmelerin öncelikle tıp alanında gerçekleştiğini söyledi.
ANTAKYA BELEDİYE BAŞKANI SAVAŞ 14 MART TIP BAYRAMINI KUTLAMA MESAJI
Savaş, ''14 Mart Tıp Bayramı'' dolayısıyla yayınladığı kutlama mesajında, yeryüzünde daha iyi bir yaşam sürme arayışlarının en önemli umut kaynağının daima tıp bilimindeki ilerlemeler olduğunun belirtti.
     Tıp camiasının hem bu incelemelere katkıda bulunduğunu hem de yaşanan hızlı gelişmelerin dışında kalmamak için gayret gösterdiğini ifade eden Savaş, mesajında şunlara yer verdi:
     ''Hayat kalitesini düşüren hastalıklara karşı her gün küresel ölçekte yankı bulan gelişmeler ve yeniliklerle mücadele eden tıp bilimine ve camiasına hiç şüphesiz çok şey borçluyuz. Cenab-ı Hak'kın yarattığı en önemli varlık olan insana, hayatın her safhasında sağlık ile ilgili hizmet veren, onun sağlıklı ve mutlu olması için çaba sarf eden bir meslekte olmak hayatta en hayırlı işlerden biridir. Böylesine kutsal bir mesleği yaparken şüphesiz çeşitli zorluklar olacaktır. Ancak, aldığınız ve alacağınız hayır duaları bu yükünüzü hafifletecektir. Bu duygu ve düşüncelerle, bu kutsal görevde hizmet veren tüm sağlık çalışanlarımızın 14 Mart Tıp Bayramı'nı en içten dileklerimle kutluyorum.''