ANTAKYA ÇEVRE KORUMA DERNEĞİ NDEN ETKİNLİK

 Antakya Çevre Koruma Derneği (AÇKD) Yönetim Kurulu Üyesi Nidal Özdemir ''Herkesin Dikecek Bir Ağacı Olsun'' kampanyası ile çevreyi koruma adına ağaçlandırma çalışmalarının süreceğini belirtti.
ANTAKYA ÇEVRE KORUMA DERNEĞİ NDEN ETKİNLİK
 Özdemir, Altınözü İlçesinin Yunushan Köyü Şehit Çetin Yavuz İlköğretim Okulu'nda düzenlenen ''Okul Öncesi Ağaçlandırma Şenliği'' programında yaptığı konuşmada, çevreyi koruma adına herkesin üzerine düşeni yapması gerektiğini ifade etti.
     Ağaç varlığını koruma adına '' Herkesin dikecek Bir Ağacı Olsun'' kampanyası ile yola çıktıklarını aktaran Özdemir, dünyadaki 7 milyar insanın tek bir ağaç dikmesi halinde bir o kadar ağacın doğaya kazandırılacağını ve çevreye sahip çıkma adına naylon poşetlere karşı olduklarını vurguladı.
 
 
 
     Dernek Başkanı Selda Asker ise kampanya kapsamında bölgeye farklı türlerde bir çok fidan diktiklerini belirterek bütün sivil toplum kuruluşlarının çevreyi koruma adına çalışma yapması gerektiğini söyledi.
     Okul Müdürü Mahmut Fatmaoğulları da katkılarından dolayı herkese teşekkür ederek, çocukların çevre bilincini kazanmaları için böyle faaliyetlerin artması gerektiğini belitti.
     Etkinliğe, Altınözü Kaymakamı Ali Arslantaş, Belediye Başkanı Cavit Alkan, İlçe Milli Eğitim Müdürü Ayhan Dönmez ve birçok yetkili katıldı.