ANTAKYA YÜZME HAVUZU HAFTANIN 7 GÜNÜ HALKA HİZMET VERİYOR

 Gençlik ve Spor İl Müdürü Ali Rıza Tütüncüoğlu, Antakya Açık Yüzme Havuzu'nun haftanın 7 günü halka açık olduğunu söyledi.
ANTAKYA YÜZME HAVUZU HAFTANIN 7 GÜNÜ HALKA HİZMET VERİYOR
 Tütüncüoğlu, AA muhabirine yaptığı açıklamada, havuzun sabah saat 06:00 ile 21:00 saatleri arasında hizmet verdiğini, 10:00 ile 14:00 saatlerinde halka açık, diğer saatlerde yüzme kulüpleri ile yaz okullarının kullanımında olduğunu ifade etti.
     17 personel, 5 cankurtaran ve 32 yüzme antrenör ile hizmet verdiklerini belirten Tütüncüoğlu, çalışmaların yaz boyunca sistemli bir şekilde devam edeceğini kaydetti.
 

     Tütüncüoğlu, havuzun temizliği Sağlık Müdürlüğü tarafından sık sık denetlendiğini kaydederek şöyle konuştu:
     ''Her hafta salı günleri Sağlık Müdürlüğü ekipleri havuzdan su numunesi alıp tahlil yapıyor. Şimdiye kadar hiç bir sorunla karşılaşmadık. Zaten personelimiz havuzun günlük temizliği konusunda hassas, her gün 6 farklı ilaç ile havuzun temizliği yapılıyor. Şimdiye kadar temizlikten dolayı hiç bir sporcunun rahatsızlandığına şahit olmadık. Temizlik konusunda hiç bir sıkıntımız yok''
 

     İkinci dönem yaz okullarının 25 Temmuz Pazartesi günü başladığını belirten Tütüncüoğlu, 550 öğrenci ile 200 yetişkin acemi kursiyerin yaz okullarından faydalanacağını söyledi.
     Tütüncüoğlu, özellikle hafta sonları havuzun çok yoğun olduğunu belirterek, ''Günlük 2 bin 500 ile 3 bin arasında kişi, havuzu kullanma imkanı buluyor'' dedi.
 

     Ramazan ayı boyunca da hizmet vereceklerini kaydeden Tütüncüoğlu, herkesin havuzdan 5 TL karşılığında yararlanabileceğini duyurdu.