ANTAKYA'DA ''UMUT ÇOCUKLARI PROJESİ''

ATSO BAŞKANI ÇİNÇİN: ''PROJE KAPSAMINDA, SUÇA KARIŞMIŞ YA DA MEYİLLİ 50 ÇOCUĞUN SAĞLIKLI BİR ŞEKİLDE TOPLUMA KAZANDIRILMASINI SAĞLAYACAĞIZ''
ANTAKYA'DA ''UMUT ÇOCUKLARI PROJESİ''
Antakya Ticaret ve Sanayi Odası (ATSO) Başkanı Hikmet Çinçin, hazırladıkları ''Umut Çocukları Projesi''yle suça karışmış ya da meyilli 50 çocuğun sağlıklı bir şekilde topluma kazandırılmasının sağlanacağını belirtti.
     Çinçin, AA muhabirine yaptığı açıklamada, 72 bin TL bütçe ile hazırladıkları projeyle 10-18 yaş arasındaki 50 çocuğun sosyal hayata katılmalarını amaçladıklarını söyledi.
     İl Emniyet Müdürlüğü'nün yapmış olduğu çalışmalar temel alınarak hedef grubun seçileceğini ifade eden Çinçin, proje kapsamında Antakya Belediyesi'nin de toplumun bilgilendirilmesi ve yapılacak faaliyetlerde çocukların ulaşımına katkı sağlayacağını kaydetti.
     Kentteki sivil toplum örgütleri ile gönüllü kişilerin de çocukların gerçekleştireceği faaliyetlerde destekte bulunacağını belirten Çinçin, ''Projeye kapsamında, suça karışmış ya da meyilli 50 çocuğun sağlıklı bir şekilde topluma kazandırılmasını sağlayacağız. 12 ay sürecek projeyle çocuklarla birlikte kitap okuma etkinlikleri ile fidan dikme gibi farklı aktiviteler gerçekleştireceğiz'' diye konuştu.