ARADIĞI MUTLULUĞU SURİYE'DE BULDU

 Hatay'ın Yayladağı ilçesinde yaşayan ve bir yıl önce eşini kaybeden 5 çocuk babası, 65 yaşındaki Hüseyin Karaçöl, aradığı yeni hayat arkadaşını Suriye'de buldu.
ARADIĞI MUTLULUĞU SURİYE'DE BULDU
 Yayladağı ilçesine bağlı Eğerci köyünde çiftçilikle uğraşan Hüseyin Karaçöl ve Suriye'de evlenerek getirdiği eşi Emina Karaçöl, köyde coşkuyla karşılandılar.
     Hüseyin Karaçöl, AA muhabirine, bir yıl önce eşini kaybettiğini, yaklaşık 6 aydır çocuklarının da baskısıyla çevre il ve ilçelerde kendine eş aradığını ancak uygun eş bulamadığını belirterek, ''Aradığım yeni hayat arkadaşımı Suriye'de buldum'' dedi. 
                      
                   
     Bir dostunun aracılığıyla Suriye'ye gittiğini belirten Karaçöl, Laskiye kentinin Sulaybi köyünde yaşayan ve hiç evlenmemiş olan Emina Rayal'ı (40) görerek çok beğenince geçen hafta Suriye'de resmi nikah kıydıklarını ifade etti.
     Emina Rayal'ın Türkmen olması nedeniyle Türkçe'yi iyi konuştuğunu, bu sayede iyi anlaştıklarını ifade eden Karaçöl, şöyle devam etti:
     ''Suriye'de yaşayan bir yakınım bana eşim Emina'yı önerdi. Hepsi evli olan çocuklarımla birlikte Suriye'ye görmeye gittik. Ailemizin ortak rızasıyla Emina ile evlenmeye karar verdim. Resmi işlemleri tamamladıktan sonra da onu Türkiye'ye getirdim. Şu an çok mutluyum.''
 

     Önümüzdeki hafta köyde düğün töreni de yapacaklarını ve Mevlid-i Şerif okutacaklarını belirten Karaçöl, iyi bir seçim yaptığına inandığını söyledi.
     Suriyeli gelin Emina ise, bayramlarda Hatay'da bulunan akrabalarını görmek için Türkiye'ye geldiğini, bu sayede uyum sorunu yaşamadığını, eşiyle ömür boyu mutlu olacağına inandığını kaydetti.