ARTIK KAÇ YAŞINA KADAR YAŞAYACAĞIMIZDA BİLİNİYOR

 Kaç yaşınıza kadar yaşayacağınızı mı merak ediyorsunuz?
ARTIK KAÇ YAŞINA KADAR YAŞAYACAĞIMIZDA BİLİNİYOR
   Hücrelerinizin ne kadar daha kendini yenileyebileceğini ya da yaşlanmaya ne kadar yakın olduğunuzu mu öğrenmek istiyorsunuz? Tüm bunları öğrenmenin bir yolu var. Dünyada üç merkez kan testiyle size hücrelerinizin yaşını ve ne kadar yaşayacağınızı söylüyor. En azından iddiaları bunlar... Test ya felaketiniz oluyor ya da yüzünüzü güldürüyor.

   Bir yaştan sonra kendini yeniliyemeyen hücrelerimiz sonunda öyle bir noktaya geliniyor ki hücreler artık bölünemez oluyor ve yenilenemiyor. Kısa telomerlerin sayısı ne kadar az ise bu o kadar uzun yaşayacağınız anlamına geliyor. Çünkü telomerler kısaldıkça hücrelerin bölünmesi zorlaşıyor, yenilenemeyen hücreler ölüyor ve yaşlanma ayrıca yaşlanmaya bağlı hastalıklar da başlıyor.Telomerlerin bakımını ise uçlarındaki telomeraz enzimi yapıyor. Telomerazlar kısalan telomerleri onarıyor.Eğer telomerazlar sağlıklı işlemezse, o zaman yaşlanma süreniz hızlanıyor.

 
  
  Telomer nedir?
  Telomer, kormozomların bütünlüğünü korumada temel bir role sahip kromozom uçlarıdır. Telomerler, hücrelerin bölünüp yenilenmesini sağlarken her bölünüp yenilenmede kısalırlar. Bir zaman sonra da hücreler artık bölünemez oluyor ve yenilenemiyor. Telomerlerin bakımını ise uçlarındaki telomeraz enzimi yapıyor. Telomerazlar kısalan telomerleri onarıyor.

 Testin fiyatı 500 euro
Beğendiniz mi?
Okunma
Tarih
Kategori
Şehir
Kaynak