BALIK YEMENİN TAM ZAMANI

Havalar iyice soğudu. Havaların soğumasıyla birlikte balık tüketmeyi seven vatandaşlar balıkçılar çarşısına hücum ediyor.
BALIK YEMENİN TAM ZAMANI
Antakya Balıkçılar çarşısı özellikle akşam saatlerinde ve hafta sonlarında adeta dolup taşıyor.Tezgâhlarda alıcısını bekleyen balık fiyatları ise şöyle; Hamsi ve İstarvit 5 TL, Levrek 6 TL, Palamut 8 TL, Tekir 8 TL, Çinekop 10 TL, Sarıkanat 20 TL, Kırgangıç ise 50 TL. Bu yılın en ucuz balıklarını satışa sunduklarını söyleyen esnaf  “Bu yılın fiyatları geçtiğimiz yıllara göre daha ucuz. Vatandaşlarımız da bunun farkında. Yoğun günler yaşıyoruz. Balık temizleme işlemlerini yetiştiremez olduk. İnşallah her zaman işlerimiz bu yoğunlukta gider. Havaların soğumasıyla birlikte balığa rağbetin olduğu bir dönem yaşıyoruz desek yalan olmaz. Çok şükür uzun bir süreden sonra balığa olan rağbet yüzümüzü güldürdü. Havalar soğudu, tezgâhlar balık doldu. Balık satışlarında hafta sonu tatilinin de büyük yararı oldu. Balıklar bu denli ucuzken, vatandaş doya doya balık yesin istiyoruz.Balık fiyatları senelerdir bu kadar inmedi. Vatandaş da bunun farkında ki bugün burası doldu taştı. Vatandaş bu ucuzluğu bulmuşken, bol bol alıp derin dondurucularına kaldırsın. Çünkü bugün fiyatlar, buna gayet müsait. Havalar böyle giderse daha taze balıkları, daha ucuz fiyatlarla bu kışı bitirebiliriz. Hafta sonu genelde balık fiyatlarında bir artış olur. Fakat bu hafta ucuzluk yaşanması hem bizi hem de vatandaşa büyük moral oldu. İlk defa belki de bu denli uygun fiyatlardan söz ediyoruz. Vatandaş bu fiyatları bulmuşken düşünmeden sevdiği balıklardan kilo kilo alsın. Soğukların artmasıyla zaten lezzetli olan balık iyice lezzetlendi” dediler.
HABER:ALİ YOLCU
BALIK YEMENİN TAM ZAMANI haberi 15 Ocak 2013 00:00 tarihinde firmarehberim.com kaynak gösterilerek Sağlık kategorisine Hatay tarafından  16640 kişi tarafından okunmuş 0 kişi tarafından beğenilip 0 kişi tarafından da beğenilmemiştir.

Hatay Firma Rehberi Firmanı Ücretsiz Ekle
Hatay Temsilcimiz olun Ek Geliriniz Olsun
Hatay Radyoları Canlı Radyo Dinle
Hatay İlanları Ücretsiz İlan Ekle
Hatay Yemek Tariflerini Ekle
Hatay Tvlerini Canlı İzle