''BAYRAMDA HER KURUM AMİRİ EŞLERİYLE YAŞLI VE KİMSESİZ AİLELERİ ZİYARET EDECEK''

HATAY'DA KURBAN BAYRAMI HAZIRLIKLARI
Hatay Valisi Mehmet Celalettin Lekesiz, devletin sıcak ve şefkatli elinin her zaman vatandaşın yanında olduğunu bildirdi. 
''BAYRAMDA HER KURUM AMİRİ EŞLERİYLE YAŞLI VE KİMSESİZ AİLELERİ ZİYARET EDECEK''
  Lekesiz, yaptığı yazılı açıklamada, Kurban Bayramı dolayısıyla yaptığı açıklamada, kamu kurum ve kuruluşları amirlerinin, yaşlı ve kimsesiz aileyi ziyaret edeceğini, sonrasında görüşlerin yazı ile valiliğe bildirilmesi talimatını verdiğini kaydetti.
     Bayramlarda kimsesizlerin yaşlıların, engelli vatandaşların, yetiştirme yurdunda kalan çocukların ziyaret edilerek gönüllerinin alınmasının insani değerlerin gereği olduğunu belirten Lekesiz, şöyle devam etti:
     ''Kurban Bayramında il merkezi ve ilçelerimizde yaşayan yaşlı ve kimsesizler unutulmayacak. Bayramların en önemli özelliği ve güzelliği 'Devlet-Halk' bütünleşmesidir.
     Devletimizin sıcak ve şefkatli eli her zaman vatandaşımızın yanında olmalı. Amacımız yaşlı ve kimsesiz vatandaşlarımıza yalnız olmadıklarını bayramlarda hissettirmek ve bu ülkenin vatandaşı olma gururunu yaşamalarına vesile olmak.''
     Lekesiz, bayram günlerinin, millet olmanın ve kardeşçe yaşamanın güzelliğini hatırlatan değerlerin başında geldiğine dikkati çekerek, şunları kaydetti:
     ''Bayram coşkusunun heyecanı, kırgınlıkların unutulmasına, dargınların barışmasına, özlemlerin giderilmesine ve hasretlerin son bulmasına vesile olur. Bu güzel günlerde, kimsesiz yaşlılarımız, özürlü vatandaşlarımız ve yetiştirme yurdunda kalan yavrularımız ziyaret edilerek, gönülleri alınır. Toplumsal dayanışmanın ve paylaşmanın en güzel örnekleri sergilenir. Hüzünlerin yerini, sevinçler, mutluluklar ve huzur alır.''