ÇKD'DEN ÖĞRENCİLERE ÇEVRE BİLİNCİ

Antakya Çevre Koruma Derneği (AÇKD) üyeleri, öğrencilere çevre bilincini ve ağaç sevgisini aşılamak amacıyla etkinlik düzenledi.
ÇKD'DEN ÖĞRENCİLERE ÇEVRE BİLİNCİ
Dernek Başkanı Selda Asker ve yöneticiler, etkinlik kapsamında Sinanlı Köyü İlköğretim Okulu bahçesine ağaç diktiler, bunun yanı sıra öğrencilere, küresel ısınmanın anlatıldığı bir belgesel film gösterimi ile çevre bilincini oluşturmaya yönelik konferans verdiler.
     'Ağaç yaşken eğilir' sloganıyla hareket ettiklerini ifade eden Asker, amaçlarının çocukların çevreye duyarlı olmasını sağlamak,gelecek nesillere güzel bir çevre bırakmak olduğunu belirtti.
     Küresel ısınma ve çevre bilinci hakkında öğrencilere bilgi veren AÇKD yönetim kurulu üyesi Nidal Özdemir'de sağlıklı nesillerin sağlıklı çevrede yetiştiklerini vurguladı.
     Her şeyin bir insanla başladığının altını çizen Özdemir, farkındalık yaratarak, bugün küçükleri yarının karar vericileri ve yöneticileri olan çocuklara çevre bilincini aşılamak istediklerini ve bu dünyayı gelecek nesillere yaşanabilir bir şekilde bırakmak istediklerini kaydetti.