''DEFNE HASTANESİ'NDE 2.5 YILDA BİN KALP AMELİYATI GERÇEKLEŞTİRİLDİ'

Antakya'da Özel Defne Hastanesi Kalp ve Damar Cerrahisi bölümünden Doç. Dr. Adnan Celkan, 2.5 yıllık bir süreç içerisinde hastanede bin açık kalp ameliyatı gerçekleştirdiklerini söyledi.
''DEFNE HASTANESİ'NDE 2.5 YILDA BİN KALP AMELİYATI GERÇEKLEŞTİRİLDİ'
Celkan, Hastane Genel Müdürü Fazıl Altınay'la birlikte düzenledikleri basın toplantısında, kutsal ve zor bir görev üstlendiklerini belirtti.
     Önemli olanın vatandaşlara hizmet etmek olduğunu ifade eden Celkan şöyle devam etti:
     ''2008 yılı haziran ayında ilk kalp ameliyatını yapmamızın üzerinden, yaklaşık 2.5 yıllık bir süreç geçmiştir. Bu süre zarfında hastanemiz Kalp ve Damar Cerrahisiyle Kardiyoloji ünitelerinde bir çok hasta şifa bulmuştur. Yaklaşık 10 bin anjiyo ve balon stent uygulaması bin açık kalp ameliyatı ve 200'ü aşkın damar ameliyatı başarıyla gerçekleştirilmiştir. Ayrıca hem bölgemizde hem de ülke çapında sayılı merkezlerde gerçekleştirilebilen birçok girişim ilk kez hastanemizde uygulanarak hastaya şifa verilmiştir. insanların sağlığına kavuşmaları adına elimizden gelen her şeyi yapacağız.''
     Celkan, kendilerine güvenen ve canını emanet eden herkesin güvenine layık olmaya çalışacaklarını kaydetti.
     Defne Hastanesi Genel Müdürü Fazıl Altınay da, tam donanımlı hastaneleriyle vatandaşlara hizmet vermenin gururunu yaşadıklarını ve elde edilen bu başarının takım çalışmasıyla gerçekleştiğinin altını çizdi.