Defne Hastanesi'nden yeni atılım Onkoloji ünitesi

Defne Hastanesi Başhekimi Dr. Reşat Mısırlıoğlu, Defne Hastanesi yönetim kurulu Başkanı ve Tıbbi Onkoloji Uzmanı Dr. Umut Dişel, yeni oluşturulan birimin önemine dikkat çekti, özellikle kanserli hastaların artık çevre illere gitmesine gerek kalmadığına vurgu yaptı.
Defne Hastanesi'nden yeni atılım Onkoloji ünitesi
Başhekim Dr. Mısırlıoğlu, Defne Hastanesi olarak kuruldukları ilk günden bu yana misyonlarının merkezine insanı koyduklarını söyledi, 2008 yılında kurdukları Defne Hastanesi'nin sağlık sektöründe damgasını vurduğunu, bölgenin en büyük özel hastanesi olmakla beraber özel hastaneler arasında her zaman ilkleri gerçekleştirerek bölgesel liderliği hakkettiğini ve koruduğunu ifade etti. 
Sebebi bilinen ölümler sıralamasında da kalp ve damar hastalıklarından sonra ikinci sırada yer alan kanserle mücadele toplumun her kesiminden insanı yakından ilgilendirdiğini belirten Başhekim Dr. Mısırlıoğlu, hasta sayılarının her gün artmasının bu alanda hizmet veren kurumlara olan gereksinimi arttırdığını bildirdi ve “Hatay'da ilk defa anjiyo ve kalp cerrahi ünitesini yaşama geçirerek hastaların diğer illerde tedavi görme mağduriyetini bu defa onkoloji ünitesini kurarak Hatay'da özel hastane olarak yine bir ilki gerçekleştirip büyük bir yatırım olan onkoloji ünitesini hizmete açmış olmanın gururunu yaşıyoruz. 
Bizler her zaman Hatay'ın tüm sağlık ihtiyaçlarını hastanemizde karşılanması için yatırımlarımızı hep bu hedefte planlayacak olup çok yakın bir zamanda Radyasyon (ışın) Onkolojisi ünitesini ile hizmet vermeyi planlıyoruz” dedi.

Dr. Umut Dişel ile beraber Defne Hastanesi olarak onkoloji hastalarına tıbbı onkoloji alanında deneyimli ekipleriyle hizmet vereceklerini söyleyen Başhekim Dr. Mısırlıoğlu, hastalığın teşhisinden tedavisine her alanda bilimsel verilere dayanarak tıptaki son gelişmelere uygun tedavi yöntemlerini uygulayacaklarını bildirdi. 
Başhekim Dr. Mısırlıoğlu, konuşmasının sonunda şunlara yer verdi: “Defne Hastanesi; sizlere Kusursuz hizmetin, kusursuz bilgi ve ileri teknoloji donanımını gerektirdiğini unutmayarak, sizlere daha iyi hizmet sunmak için yenilikler yapmaya devam edecektir. 
Öncelikle sağlıklı olmanızı, sağlıkla ilgili bir problem yaşandığında ise; Özel Defne Hastanesinin 'sizin hastaneniz' olduğunu bilmenizi isterim. Hepinize sağlık ve mutluluk dilerim.”
Adana Başkent Hastanesinde görev yaptıktan sonra Özel Defne Hastanesinde göreve başlayan bölgemizi yakından tanıyan, Tıbbı Onkoloji Uzmanı Dr. Umut Dişel'de açıklamasında, kanserin dünyada olduğu gibi ülkemizde de öldürücülüğü yanında, bıraktığı sakatlıklar ve ortaya çıkardığı ekonomik kayıplar nedeni ile bir halk sağlığı sorunu olduğunu bildirdi ve “Kanser; sebebi bilinen ölümler sıralamasında kalp ve damar hastalıklarından sonra 2.sırada gelmektedir. Bazı kanser türleri de Hatay'da daha sıklıkla görülmektedir. Kanserde erken tanı, kanserle mücadelenin temel ilkelerinden biridir” dedi.