DOKTORUN AMELİYATINI MESAİ ARKADAŞI YAPTI

Hatay'da özel bir hastanede Genel Cerrahi Uzmanı Opr. Dr. Yusuf Kavukçu, damar tıkanıklığı rahatsızlığından mesai arkadaşının yaptığı ameliyatla kurtuldu.
DOKTORUN AMELİYATINI MESAİ ARKADAŞI YAPTI
  Defne Hastanesi Genel Cerrahi Uzmanı Opr. Dr. Yusuf Kavukçu, ailesinin isteği üzerine check-up yaptırdığını ve kalbe giden ön, arka ve yan damarlarının yüzde 90 oranında tıkalı olduğu sonucunu öğrendiğini söyledi.
     Rahatsızlığına kendisinin teşhis koyduğunu ve birlikte çok sayıda ameliyat gerçekleştirdiği Kalp Damar Cerrahisi'nden Doç. Dr. Adnan Celkan ile ne yapılabileceğiyle ilgili görüşme yaptıklarını ifade eden Kavukçu, mesai arkadaşının önerisiyle ameliyat olmaya karar verdiğini kaydetti.
     Hiç tereddüt etmeden birlikte başarılı ameliyatlar gerçekleştirdikleri Celkan'ın operasyonu gerçekleştirmesine karar verdiğini vurgulayan Kavukçu, ''Başarılı bir ameliyatla güvendiğim mesai arkadaşım Celkan sayesinde tıkalı olan damarlarım gerçekleştirilen açık kalp ameliyatıyla açıldı. Kendimi eskisinden daha iyi hissediyorum. Tam olarak sağlığıma kavuştuktan sonra Celkan ile birlikte hasta olan vatandaşlarımızın tedavilerini yapmaya, ameliyatlarını gerçekleştirmeye devam edeceğiz'' diye konuştu.
     Kalp Damar Cerrahisi Bölümü Doç. Dr. Adnan Celkan da, meslektaşının ameliyatını yapmanın çok zor olmasına karşın heyecan verici olduğunu kaydetti.
     Başarılı bir ameliyatla arkadaşını sağlığına kavuşturmaktan büyük heyecan duyduğunu vurgulayan Celkan, gerçekleştirilen ameliyatla tıkalı olan damarların açıldığını, Kavukçu'nun bir kaç gün içerisinde ayağa kalkabileceğini belirtti.