DÖRTYOL'DA AİLE HEKİMLİĞİ TOPLANTISI -SAĞLIK İL MÜDÜRÜ DR. KERKEZ

DÖRTYOL'DA AİLE HEKİMLİĞİ TOPLANTISI -SAĞLIK İL MÜDÜRÜ DR. KERKEZ: ''DÖRTYOL'DA 16 MEKANDA AİLE SAĞLIK MERKEZİ KURULACAK''
DÖRTYOL'DA AİLE HEKİMLİĞİ TOPLANTISI -SAĞLIK İL MÜDÜRÜ DR. KERKEZ
Sağlık İl Müdürü Dr. Bayram Kerkez, Dörtyol ilçesinde 16 mekanda ''Aile Sağlık Merkezi'' kurulacağını söyledi.
     Kerkez, Dörtyol Ticaret ve Sanayi Odası Konferans Salonu'nda gerçekleştirilen toplantıda yaptığı konuşmada, aile hekimliğinin ülke genelinde yaygınlaştırıldığını, sağlık hizmetlerinin daha iyi koşullarda verileceğini, bu kapsamda Hatay ilinde 398 bölgede aile hekimliği uygulamasının 13 Aralıkta faaliyete geçeceğini ifade etti.
     Kırsal bölgelerde de gezici sağlık ekiplerinin görev yapacağını belirten Kerkez, şöyle devam etti:
     ''Dörtyol da 16 mekanda 'Aile Sağlık Merkezi' kuracağız. Bu uygulamada 41 hekim görev yapacak. 3 bin 500 kişiye ortalama olarak bir aile hekimi düşecek şekilde planlamalar yaptık. Bunun altyapısını hazırladık. Bu sistemle herkes muayene olabilecek. Aile hekimlerimiz her türlü reçete yazabilecek.
     Kırsal bölgelerde gezici sağlık ekipleri görev alarak bu sorunu çözeceğiz. Hekimlerimiz hastalarıyla bire bir ilgilenecek. Vatandaşlarımız hekimlerinden memnun olmadıkları takdirde, uygulamadan üç ay sonra aile hekimlerini değiştirme imkânına sahip olacaktır. Bu sistemle kaliteli sağlık hizmetlerinin verileceğine inanıyoruz.''
     Sağlık Gurup Başkanı Dr. Ersin Mahmutluoğlu ise Dörtyol'a gelen narenciye işçilerinin geçici iskanda bulundukları bölgede ''Aile Hekimliği'' hizmetleri alacaklarını, önümüzdeki günlerde Yeşil Mahallede bir sağlık ocağının daha hizmete gireceğini belirtti.
     Toplantıya daire amirleri, okul müdürleri, köy ve mahalle muhtarları, belde belediye başkanları, sivil toplum kuruluşları temsilcileri katıldı.