DÜNYA ÇEVRE GÜNÜ

Hatay Valisi Mehmet Celalettin Lekesiz, sağlıklı bir çevrede yaşamanın temel insan haklarından birisi olduğunu belirtti.
DÜNYA ÇEVRE GÜNÜ
Lekesiz, ''Dünya Çevre Günü'' nedeniyle yayımladığı mesajında, çevrenin korunması ve sağlıklı nesillerin devamlılığı için yapılacak her çalışmanın insanlığın geleceği için büyük önem arz ettiğini ifade etti.
     Çevre kirliliğine bağlı sorunların hız kazanarak, uluslararası platformlarda tartışılır hale geldiğini belirten Lekesiz, 1972 yılında İsveç'te yapılan Birleşmiş Milletler Çevre Konferansı'nda alınan bir kararla, 5 haziranın, ''Dünya Çevre Günü'' olarak kabul edildiğini kaydetti.
     Türkiye'de de 1972 yılından bu yana kutlanan ''Dünya Çevre Günü''nde, insanlığın geleceğini yakından ilgilendiren çevre konusunda duyarlılık oluşturmak için etkinlikler düzenlendiğini ifade eden Lekesiz, konunun önemine dikkat çekilmeye çalışıldığını belirtti.
 

     Temiz bir çevre için herkese sorumluluk düştüğünü vurgulayan Lekesiz, mesajında şunlara yer verdi:
     ''Savaşların, çevre felaketlerinin, iklim değişikliklerinin, doğal afetlerin, sanayileşmenin karşısında çaresiz kalan, kendini koruma gücünden yoksun olan doğaya karşı birey olarak hepimizin sorumlulukları vardır. Doğanın biz insanlara sunduğu imkanların sınırlı olduğu unutulmamalıdır. Doğal kaynakların bilinçsizce tüketilmesi, dünyamızın düşüncesizce kirletilmesi, yaşamın sürekliliğini ve kalitesini olumsuz yönde etkileyecektir. Çevre bize atalarımızın mirası değil, çocuklarımızın emanetidir. Temiz bir dünyada yaşayabilmek ve gelecek nesillerimize bunu bırakabilmek, devletlerin olduğu kadar bireylerin de temel prensibi olmalıdır. Bunun için herkes üzerine düşen sorumluluğu yerine getirmelidir.''
DÜNYA ÇEVRE GÜNÜ haberi 07 Haziran 2011 00:00 tarihinde firmarehberim.com kaynak gösterilerek Sağlık kategorisine Hatay tarafından  16590 kişi tarafından okunmuş 0 kişi tarafından beğenilip 0 kişi tarafından da beğenilmemiştir.

Hatay Firma Rehberi Firmanı Ücretsiz Ekle
Hatay Temsilcimiz olun Ek Geliriniz Olsun
Hatay Radyoları Canlı Radyo Dinle
Hatay İlanları Ücretsiz İlan Ekle
Hatay Yemek Tariflerini Ekle
Hatay Tvlerini Canlı İzle