DÜNYA ÖZÜRLÜLER GÜNÜ

Hatay Valisi Mehmet Celalettin Lekesiz, engellilerin toplum için birer güç kaynağı olduğunu belirtti. 
DÜNYA ÖZÜRLÜLER GÜNÜ
Lekesiz ''Dünya Özürlüler Günü'' nedeniyle yaptığı yazılı açıklamada, tüm dünya ülkelerinde olduğu gibi, ülkemizde de milyonlarca engelli bulunduğunu kaydetti.
     Engellerine rağmen hayata tutunmaya çalışan, onurlu bir şekilde yaşamak amacıyla ekonomik ve sosyal hayatın içerisindeKİ engellilerin toplum için birer güç kaynağı olduğunu ifade eden Lekesiz, bunların evrensel insan haklarından, demokratik toplum kazanımlarından gerektiği gibi yararlanmaları amacıyla devletin hizmetler sunduğunu belirtti.
     Sosyal hayatta engellilere sağlanan imkan ile kolaylıkların bir toplumun gelişmişlik düzeyi ve çağdaşlığının ölçütü olduğunu vurgulayan Lekesiz, engellilerin kendi kendine yetebilen onurlu, başı dik vatandaşlar olarak yaşamalarını sağlamanın en büyük hedefleri olduğunu ifade etti.
     Engellilerin sorunlarını çözerek tüm hizmetlerden ve haklardan eşit bir biçimde yararlanmalarını sağlamanın devletin olduğu kadar toplumun tüm kesimlerinin ortak sorumluluğu olduğunu belirten Lekesiz, engellilerin her gün hatırlanması gerektiğini kaydetti. 

 
DÜNYA ÖZÜRLÜLER GÜNÜ haberi 02 Aralık 2010 00:00 tarihinde firmarehberim.com kaynak gösterilerek Sağlık kategorisine Hatay tarafından  16330 kişi tarafından okunmuş 0 kişi tarafından beğenilip 0 kişi tarafından da beğenilmemiştir.

Hatay Firma Rehberi Firmanı Ücretsiz Ekle
Hatay Temsilcimiz olun Ek Geliriniz Olsun
Hatay Radyoları Canlı Radyo Dinle
Hatay İlanları Ücretsiz İlan Ekle
Hatay Yemek Tariflerini Ekle
Hatay Tvlerini Canlı İzle