''EKMEĞİNİ İPEKTEN ÇIKAR'' PROJESİ

Antakya Yıldız Selahattin Mıstıkoğlu Kız Teknik ve Meslek Lisesi tarafından yürütülecek ve Avrupa Birliği (AB) tarafından desteklenen ''Ekmeğini İpekten Çıkar'' projesi kapsamında 60 kadına eğitim verileceği bildirildi. 
''EKMEĞİNİ İPEKTEN ÇIKAR'' PROJESİ
Okul Müdürü Hatice Soydan Sarcan, yaptığı yazılı açıklamada, kadın istihdamının desteklenmesi hibe programı kapsamında Mustafa Kemal Üniversitesi İskenderun Meslek Yüksekokulu, Antakya Ticaret ve Sanayi Odası, Antakya Esnaf ve Sanatkarlar Odası Birliği ile Mesleki Eğitim Merkezi'nin ortak olduğu proje kapsamında 391 Avro hibe aldıklarını, Aralık ayından itibaren eğitimlere başlayacaklarını kaydetti.
     İş gücü piyasasında yer alamayan kadınların ekonomik hayata dahil olabilmelerini sağlamayı amaçladıklarını ifade eden Sarcan, bu kapsamda 18-45 yaş arası kadınlara ulaşmayı hedeflediklerini belirtti.
     Bir yıl sürecek projede engelli kadınların da yer alacağını vurgulayan Sarcan, kursiyerlere günlük 8 Avro ücret ödeneceğini kaydetti.
     Proje kapsamında ''Girişimcilik ve Yönlendirme Birimi'' oluşturulacağını ifade eden Sarcan, buradan kendi işini kurmak isteyen kadınlara danışmanlık hizmeti verileceğini vurguladı.
     Sarcan, şuan kursiyer alımlarının tamamlandığını, önümüzdeki günlerde eğitim çalışmalarına başlanacağını kaydetti.