-''ENGELLİ VATANDAŞLARIMIZI TOPLUMA KAZANDIRMAK İÇİN PROJELER HAZIRLIYORUZ''

 Sosyal Hizmetler Çocuk Esirgeme Kurumu (SHÇEK) İl Müdürü Mevlüt Aydın, engelli vatandaşların topluma kazandırılması ve meslek sahibi olmaları için çeşitli projeler hazırladıklarını söyledi.
-''ENGELLİ VATANDAŞLARIMIZI TOPLUMA KAZANDIRMAK İÇİN PROJELER HAZIRLIYORUZ''
 Aydın, SHÇEK bünyesinde faaliyet gösteren Toplum Merkezi Müdürlüğü tarafından yapılan envanter çalışmalarıyla Hatay'daki engellileri tespit edilmeye çalışıldığını belirtti.
     Çalışmalar kapsamında görme engelliler için bilgisayar ve internet kullanımı kursu açtıklarını ifade eden Aydın, şöyle devam etti:
     ''Engelli vatandaşlarımızı topluma kazandırmak için projeler hazırlıyoruz. Engelli vatandaşların isteği doğrultusunda, bilgisayar ve internet kullanımı kursu açtık. Kursumuzda 12 engelli vatandaşımız 2 ay toplam 72 saat boyunca kurs görecekler. Amacımız engelli vatandaşlarımızı evlere bağımlı olmaktan kurtarıp, üreten, topluma karışan, tüketen değil üreten bireyler haline getirmek ve meslek sahibi olmalarını sağlamaktır. ''
     Kurs öğretmeni Umut Korkmaz da bilgisayara yüklenen ekran okuyucu sistemi ile hiçbir görene ihtiyaç duymadan engellilerin rahatça bilgiye ulaşabileceklerini kaydetti