ERZİN'DE ''1. NARENCİYE FESTİVALİ''

ETSO BAŞKANI SOYLU: ''FESTİVALE KATKI SAĞLAMAK İÇİN DÜZENLEDİĞİMİZ YEMEĞE 400 KİŞİ DAVET ETTİK 90 KİŞİ KATILDI''
ERZİN'DE ''1. NARENCİYE FESTİVALİ''
 Erzin ilçesinde 8-10 Ocak tarihleri arasında Erzin'de gerçekleştirilecek olan ''1. Narenciye Festivali''ne işadamlarının gerekli ilgiyi göstermediği belirtildi.
     Erzin Ticaret ve Sanayi Odası (ETSO) Başkanı Bekir Soylu, düzenlediği basın toplantısında ilçeyi ve ilçenin en önemli ürünü olan narenciyeyi tanıtmak için festival düzenlediklerini, tüm halkın katılımını beklediklerini söyledi.
     Festival bütçesinin 175 bin TL olduğunu hatırlatan Soylu, şöyle devam etti:
     ''Festivale katkı sağlamak için düzenlediğimiz yemekli toplantıya 400 kişi davet ettik, ancak 90 kişi katıldı. Narenciye festivali ilçemize önemli katma değer kazandıracak. Başta Kaymakam İskender Yönden olmak üzere, Belediye Başkanı Kasım Şimşek ve sivil toplum kuruluşları temsilcileri gerçekten bu olaya çok ciddi bakıyorlar. Ama, işadamları aynı duyarlılığı göstermiyor. Bu durum bizleri üzüyor. Herkesin katkı ve desteğini bekliyoruz.''
     Erzin Kaymakamı İskender Yönden, Doğu Akdeniz'in narenciye deposu Erzin de yapılacak olan 'Birinci Narenciye Festivali'nin amacına ulaşması için herkesin taşın altına elini koyması gerektiğini, gecikmiş de olsa bu gibi etkinliklerin ilçe ekonomisine önemli katkılar sağlayacağını kaydetti.
     Konuşmalardan sonra işadamları tarafından festival harcamaları için 45 TL yardım toplandı.
     Etkinliğe, Belediye Başkanı Kasım Şimşek, Cumhuriyet Başsavcısı Ömer Fatih Taze, Erzin Narenciye Üreticileri Birliği (ETÜB) Başkanı Bestami Özmen, Erzin Sulama Kooperatifi Başkanı Remzi Ergörün, Yeşil Kent Sulama Kooperatifi Başkanı Mustafa Vural, narenciye üreticileri, mahalle ve köy muhtarları katıldı.