Ev kadınlarını zayıflatmak için proje hazırlandı.

Hatay'ın Dörtyol ilçesine bağlı Payas Belediyesince hazırlanan proje ile beldede yaşayan yaklaşık 300 kadın, her sabah servisle evlerinden alınarak spor salonuna götürülüyor -Salonda, uzmanlar eşliğinde step, aerobik ve pilates yapan her yaştan ev hanımı hem kilo veriyor, hem de sağlıklı bir yaşam için ter döküyor
Ev kadınlarını zayıflatmak için proje hazırlandı.
 Payas Belediye Başkanı Bekir Altan tarafından hazırlanan ve spor eğitmenlerince uygulanan ''Payaslı Kadınlar Sporla Tanışıyor'' adlı proje kapsamında, beldedeki her yaştan kadın sporla tanıştı. Payaslı kadınların büyük ilgi gösterdiği proje çerçevesinde, hafta içi her gün sabah saatlerinde servislerle evlerinden alınan yaklaşık 300 kadın, Payas Belediyesi Spor Salonuna giderek, uzmanların gözetiminde aerobik, step ve pilates yapıyor.
     Belediye Başkanı Altan, AA muhabirine yaptığı açıklamada, beldede yaşayan kadınların sağlığı ile yakından ilgilendiklerini belirterek, kadınların spora yönelmesi ve daha sağlıklı yaşama merhaba demeleri için belediye imkanlarını seferber ettiklerini söyledi.
     Altan, Payas beldesinde yaşayan nüfusun yarısını sporcu, diğer yarısını da sanatçı yapmak istediklerini vurgulayarak, projelerini de bu yönde hazırladıklarını ve hayata geçirdiklerini ifade etti.
     Sabah saat 08.30'da belediyeye ait otobüslerle evlerinden alınan kadınların, spor salonunda step, aerobik ve pilates yaparak, kilo verdiğini ve formda kalmaya çalıştığını dile getiren Altan, şöyle konuştu:
     ''Beldedeki kadınlarımız, spor yaparak hem sağlıklı kalıyor hem de kilo veriyorlar. Böylelikle gün içerisindeki streslerinden de arınmış oluyorlar. Belde sakinlerimizin gerçekten ihtiyacını duyduğu bu projeyi gerçekleştirmekten son derece mutluyuz. Yaklaşık 300 kadın, spor eğitimlerine katılıyor. Hanımlarımız ücretsiz olarak düzenlenen bu programlar sayesinde bilinçli spor yapma imkanına da kavuşuyor. Eğitimler hafta içi her gün sabah 09.00 ile 11.00 saatleri arasında veriliyor. Beldedeki genci, yaşlısı her yaştaki kadın bu faaliyetimize katılıyor. Eğitmenler, her bireye ve yaşa uygun, teknik ve yöntemleri kullanarak kadınların bilinçli spor yapmasını sağlıyor. Ayrıca aletli, aletsiz kondisyon çalışması da yapılıyor. Kendisine uygun ve doğru spor yapmak isteyen tüm kadınlarımızı ücretsiz spor yapmaya bekliyoruz.''
     Çağdaş ve sosyal belediyecilik hizmetleriyle bölge halkına en iyi hizmeti sunmaya çalıştıklarını anlatan Altan, kadınlar için gezi programları da düzenleyerek tarihi ve kültürel yerleri görmelerini sağladıklarını dile getirdi.
     Proje kapsamında hafta içi her gün spor salonuna gelerek eğitimlere katılan ev hanımı Gülşen Solaklı da Belediye Başkanı Altan'a kendilerine sundukları hizmetten dolayı teşekkür ederek, ''Sürekli evde olduğum için spor yapmaya fırsat bulamıyorum. Ama belediyenin verdiği bu hizmetle uzmanlar gözetiminde spor yaparak fazla kilolarımdan kurtulmaya çalışıyorum'' diye konuştu.
     Evhanımı Rukiye Çakır ise hafta içi her gün çocuklarını annesine bırakarak spor yapmaya geldiğini belirterek, beldedeki kadınlarla beraber spor yapmanın hem keyifli hem de faydalı bir uygulama olduğunu ifade etti.
     Çakır, beldedeki tüm kadınları spor yapmaya davet ederek, uygulamadan dolayı belediyeye teşekkür etti.